Spektakle na afiszu
środa, 5 września 2018

Drodzy Widzowie, oto lista spektakli, które są aktualnie na afiszu i planujemy je zagrać w nadchodzącym sezonie teatralnym 2018/2019! Wybierzcie swoje ulubione i bądźcie czujni! Kto wie, czy niedługo nie zagramy czegoś z waszej listy :).

 

Diabeł i tabliczka czekolady

autor: Paweł Piotr Reszka, reżyseria: Kuba Kowalski

Dziewica konsekrowana, hodowca lwów z Wojciechowa, pięciokrotna dzieciobójczyni, niepełnosprawni z  domu opieki, którzy domagają się uznania ich potrzeb seksualnych, nastolatki nawiedzone przez diabła, homoseksualista, który rozpaczliwie pragnie wyleczyć się ze swojej orientacji – bohaterowie reportaży Pawła Piotra Reszki układają się w barwną plejadę postaci, w obraz Polski magicznej, zabobonnej i pełnej wewnętrznych sprzeczności.

-

Hindełe, siostra Sztukmistrza

autor: Patrycja Dołowy, reżyseria: Paweł Passini

W drodze na aranżowany ślub 21-letnia Hindełe Singer wyrywa strony brulionów zapisanych swoimi opowiadaniami, drze je na maleńkie kawałeczki i wyrzuca z okna jadącego pociągu. Pomieszane fragmenty zdań w jidysz unoszą się na wietrze i opadają na ziemię gdzieś między Lublinem, Warszawą a Berlinem.

-

Klątwy

autor: Stanisław Wyspiański/Artur Pałyga, reżyseria: Marcin Liber

Co robi diabeł w Polsce? To co zawsze. Miesza. Im więcej zamieszania, tym lepiej dla diabła. Oto jest odwieczna polska, diabelska robota – skłócić, zmieszać, niech z całą siłą wybuchnie irracjonalne, nieznane, w którym wszystko jest możliwe.

-

Książę i żebrak

autor: Mark Twain, reżyseria: Paweł Aigner

W jednej z najgorszych dzielnic Londynu mieszka Tomek Canty – chłopiec, który żebraniem i kradzieżami musi zarabiać na rodzinę. W tym samym czasie na dworze królewskim żyje młody książę Walii Edward, syn Henryka VIII. Pewnego dnia zupełnie przypadkiem chłopcy się spotykają, okazuje się, że są niemal identyczni.

-

Ludzie inteligentni

autor: Marc Fayet, reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Podobno mężczyźni rządzą światem, a mężczyznami kobiety. Choć walka płci zdeterminowała już niejeden życiorys, rywalizacja między kobietami i mężczyznami o wyższość intelektu nad emocjonalną sferą życia, trwa nieprzerwanie.

-

Kram z piosenkami. Obrazki śpiewające

autor: Leon Schiller, reżyseria: Jerzy Jan Połoński

"Kram z piosenkami - obrazki śpiewające" Leona Schillera to widowisko muzyczno-taneczne o bogatej historii wystawień. Przedstawienie jest osnute jest wokół piosenek staropolskich, biesiadnych i ludowych.

-

Bracia Grimm dla dorosłych

autor: Tomasz Śpiewak, reżyseria: Remigiusz Brzyk

Spektakl inspirowany niezwykłym zbiorem baśni spisanych przez niemieckich pisarzy, braci Wilhelma i Jacoba Grimmów.

-

Świętoszek

autor: Molier, reżyseria: Remigiusz Brzyk

"Świętoszek" Moliera swój rozgłos zawdzięcza walorom artystycznym, ale także skandalowi jaki wywołało w siedemnastowiecznej Francji wykpienie religijnej hipokryzji.

-

Mistrz i Małgorzata

autor: Michaił Bułhakov, reżyseria: Artur Tyszkiewicz

Sceniczna adaptacja słynnej powieści Michaiła Bułhakowa, której akcja rozgrywa się w latach trzydziestych XX wieku w Moskwie.

-

Prawda

autor: Florian Zeller, reżyseria: Paweł Aigner

Od paryskiej premiery w 2011 r. "Prawda" Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Tu, w komediowym tyglu, żarty słowne przeplatają się z dowcipami sytuacyjnymi, serwując humor w czystej postaci!

-

Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie

autor: Adam Mickiewicz, reżyseria: Mikołaj Grabowski

Na scenie pojawia się grupa pielgrzymów niosących biblię polskości – Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Uczestnicy pielgrzymki po kolei czytają fragmenty epopei i wcielają się na naszych oczach w postacie z książki.

-

Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian

autor: Ziemowit Szczerek, reżyseria: Remigiusz Brzyk

O Ukrainie w Polsce trudno mówić w sposób jednoznaczny – to chyba najbardziej swojski i jednocześnie najbardziej egzotyczny z naszych sąsiadów – nasza mityczna kresowa arkadia i kraina rodem z horrorów w jednym. 

-

Seks nocy letniej

autor: Woody Allen, reżyseria: Paweł Aigner

Początek XX wieku, arkadyjska sceneria domu na wsi, trzy pary spotykają się na dwa dni. 

-

Sen nocy letniej

autor: William Szekspir, reżyseria: Artur Tyszkiewicz

„Sen nocy letniej”  to najbardziej erotyczna ze wszystkich sztuk Szekspira – twierdził Jan Kott.  Diabelski Puk wyzwalający z ludzi najbardziej pierwotne instynkty i perfidni władcy elfów gmatwają na potęgę emocje i pragnienia bohaterów. 

-

Sposób na Alcybiadesa

autor: Edmund Niziurski, reżyseria: Piotr Ratajczak

Akcja kultowej książki dla młodzieży Edmunda Niziurskiego z 1961 roku, rozgrywa się na szkolnych korytarzach. Od tamtej pory zmienił się system nauczania, program, nauczyciele, uczniowie, czasy się zmieniły. Niezmienna pozostała odwieczna wojna między nauczycielami a uczniami.

-

Trzy siostry

autor: Anton Czechow, reżyseria: Jędrzej Piaskowski

Tytułowe bohaterki “Trzech sióstr” - Olga, Masza i Irina, córki wysokiego rangą wojskowego, po śmierci ojca trwają uwięzione na dusznej prowincji, zatopione w fantazjach o innym życiu w Moskwie, która jest dla nich symbolem lepszej, utopijnej rzeczywistości.

-

Wiele hałasu o nic

autor: William Szekspir, reżyseria: Tadeusz Bradecki

Reżyser Tadeusz Bradecki kontynuuje na scenie Teatru im Osterwy przepyszną zabawę z Szekspirem.

-

Instalacje performatywne:

Czemu do Ciebie nie piszę?

Przedwiośnie. Ćwiczenia z wyobraźni historycznej

Rok 1984/2081

Galeria
Sponsorzy/patroni