Dziady: Unplugged
wtorek, 3 listopada 2020

W tym roku ani cukierków, ani psikusów nie będzie, a wielu z nas zdążyło się już przyzwyczaić do przebierania za postaci z legend, baśni i horrorów. Jeśli chodzi o okazje do performansu też schodzimy na dziady - bo covidowa pandemiczność wciska się w każdą z ludzkich aktywności.
No może w prawie każdą, bo Internet wciąż jest od niej wolny.

Obejrzyj film i weź udział w wyzwaniu: https://fb.watch/1v_Zd7QLRB/
 

Wyzwanie mamy proste - utrwal dowolną techniką, w przebraniu, albo bez, w scenografii, ciemnościach, albo w świetle księżyca, jakkolwiek chcesz - czytany przez Ciebie, samodzielnie bądź w towarzystwie rodziny czy przyjaciół i znajomych, fragment jednego z najwybitniejszych dramatów w tej części świata - Dziadów Adama Mickiewicza. W całości przenoszący nas w świat baśni i podań słowiańskich. Jeśli tworzycie sami, a macie w swoim repertuarze coś, co pasuje scenerią, nastrojem albo poetyką do tego działania - to pokażcie również swoją twórczość!
Następnie nominuj dokładnie 12 osób w dowolnym kanale społecznościowym. 12 kontynuatorów wyzwania i jednego jokera - postać nieoczywistą - która pełni w naszym internetowym i pandemicznym teatralnym misterium rolę Guślarza. Ona ma prawo wyłącznie do własnej interpretacji fraz z dramatu, które w oryginale wypowiada odprawiający gusła.

Dodaj do swojej pracy proste hashtagi:
#dziadychallenge
#cotobedzie
Startujemy w nocy z 31.10.2020 na 1.11.2020 - w samą północ!
A co potem? A potem - się zobaczy...
Bo kto wie, kiedy zaraza się skończy...
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?

Galeria
Sponsorzy/patroni