REALIZOWANE PROJEKTY
wtorek, 10 sierpnia 2021
PROJEKT: „Modernizacja systemów oświetlenia i nagłośnienia w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura kultury 2021”.
 
Teatr Osterwy w Lublinie realizuje zadanie pn. „Modernizacja systemów oświetlenia i nagłośnienia w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura kultury 2021”.
 
Całkowita wartość netto zadania: 544 566,85 zł
Kwota dofinansowania MKDNiS: 435 000 zł
Opis zadania: Celem zadania jest podniesienie jakości, zwiększenie dostępności i atrakcyjności oferty oraz optymalizacja kosztów wydatków Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie poprzez zakup sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego.
 
Zakup nowego sprzętu pozwoli na rozwój i dostosowanie obecnych ofert repertuarowych do najwyższego poziomu poprzez zastosowanie w spektaklach oraz innych wydarzeniach kulturalnych w siedzibie teatru oraz na wyjazdach nowoczesnych rozwiązań audio-video. Stworzenie mobilnego systemu pozwoli na znaczne skrócenie czasu potrzebnego na montaż i demontaż urządzeń oraz zwiększy elastyczność zastosowań dotychczasowego systemu. Strategia rozwoju Teatru zakłada wykorzystanie sprzętu w także spektaklach objazdowych. Ponadto dzięki nowym urządzeniom możliwe będzie realizowanie wydarzeń w przestrzeni online co znacząco pozwoli na dotarcie do większego grona odbiorców oraz promocję działań w przestrzeni kultury. Zostaną stworzone większe możliwości realizacji przedstawień z bogatszymi efektami oświetleniowymi które przyczynią się do znacznego podniesienia atrakcyjności teatru i jego oferty programowej. Przewiduje się montaż automatycznych ruchomych głów typu profilowego opartych na technologii LED. Oprawy są w stanie zalać powierzchnię równomierną plamą kolorów z dowolnej odległości, wykorzystując w pełni swoje źródło światła. Umożliwiają stworzenie wielu małych jasnych kompozycji, które mogą być otwierane i zamykane jak płatki kwiatów. 
W ramach zadania zostaną zakupione: 
- zestaw realizacji nagłośnienia scenicznego: konsola cyfrowa audio z modułem  IO
- zestaw przyłączy sygnałowych do transmisji sygnału oraz łączących lub dzielących sygnały pomiędzy konsoletą, kable zasilające, przewody sygnałowe, złącza,
- zestaw urządzeń realizacji dźwięku – mikrofony, 
- zestawy nagłośnienia widowni oraz sceny kolumny głośnikowe, monitory sceniczne,
- zestaw urządzeń nadawczo-odbiorczych systemów bezprzewodowych audio,
- zestaw urządzeń pomocniczych, 
- zestaw realizacji oświetlenia scenicznego w tym konsola realizacji oświetleniowa,
- system oświetlenia sceny oraz urządzenia pomocnicze do instalacji oświetlenia, opakowania transportowe,
- architektoniczne urządzenia oświetleniowe oraz urządzenia pomocnicze do instalacji oświetlenia,
- zestaw urządzeń zasilających.
 
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z budżetu państwa.
 
 
              
 
 
 
 
PROJEKT: „Scena Objazdowa Reduta – przegląd spektakli na terenie Województwa Lubelskiego”
 
Teatr Osterwy w Lublinie realizuje zadanie pn. „Scena Objazdowa Reduta – przegląd spektakli na terenie Województwa Lubelskiego” w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Teatr”
 
Całkowita wartość zadania: 252 312,87 zł
Kwota dofinansowania MKDNiS: 150 000,00 zł
 
Opis zadania: Scena Reduta to wspólna przestrzeń stworzona dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Inicjatorem i liderem projektu jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.Scena Reduta to powrót do tradycji lubelskiego teatru objazdowego, który już od XIX wieku wyruszał w Polskę z gościnnymi występami. Zespół Osterwy przemierzał kraj, by zaprezentować swoje spektakle widzom z najodleglejszych jego zakątków, a aktorów wozili „Kochankowie z Werony ”– dwa autokary czule nazywane Romeo i Julia.Podczas pierwszej edycji na trasie Sceny Reduta znajdzie się 9 miast. Do końca tego roku specjalnie wybrane spektakle pojawią się we Włodawie, Chełmie, Krasnymstawie, Zamościu, Kraśniku, Tarnogrodzie, Biłgoraju, Janowie Lubelskim oraz Szczebrzeszynie.Lubelska publiczność będzie miała okazję zobaczyć m.in. „Antygonę w Nowym Jorku”  w reżyserii Jana Hussakowskiego, „Małe zbrodnie małżeńskie” w reżyserii Marka Pasiecznego, „Psie serce” w reżyserii Igora Gorzkowskiego czy „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego.
 
Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 
PROJEKT: „Scena Objazdowa Reduta – przegląd spektakli na terenie Województwa Lubelskiego”
 
Teatr Osterwy w Lublinie realizuje zadanie pn. „Scena Objazdowa Reduta – przegląd spektakli na terenie Województwa Lubelskiego” w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Teatr”
 
Całkowita wartość zadania: 252 312,87 zł
Kwota dofinansowania MKDNiS: 150 000,00 zł
Opis zadania: Celem zadania jest propagowanie i promocja spektakli teatralnych poprzez dotarcie z nimi w miejsca, w których nie ma instytucji teatru.
 
Scena Reduta to wspólna przestrzeń stworzona dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Inicjatorem i liderem projektu jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.Scena Reduta to powrót do tradycji lubelskiego teatru objazdowego, który już od XIX wieku wyruszał w Polskę z gościnnymi występami. Zespół Osterwy przemierzał kraj, by zaprezentować swoje spektakle widzom z najodleglejszych jego zakątków, a aktorów wozili „Kochankowie z Werony ”– dwa autokary czule nazywane Romeo i Julia.Podczas pierwszej edycji na trasie Sceny Reduta znajdzie się 9 miast. Do końca tego roku specjalnie wybrane spektakle pojawią się we Włodawie, Chełmie, Krasnymstawie, Zamościu, Kraśniku, Tarnogrodzie, Biłgoraju, Janowie Lubelskim oraz Szczebrzeszynie.Lubelska publiczność będzie miała okazję zobaczyć m.in. „Antygonę w Nowym Jorku”  w reżyserii Jana Hussakowskiego, „Małe zbrodnie małżeńskie” w reżyserii Marka Pasiecznego, „Psie serce” w reżyserii Igora Gorzkowskiego czy „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego.
 
Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 

              
 
 
 
 
PROJEKT: "Sieć emocji"
 
Teatr Osterwy w Lublinie realizuje zadanie pn. „Sieć emocji" 
 
Całkowita wartość zadania: 45 650,00 zł
Kwota dofinansowania MKDNiS: 34 000,00 zł
 
 
Opis zadania:Głównym celem zadania jest edukacja kulturalna młodzieży poprzez organizację warsztatów teatralnych pt. "Sieć emocji". Rok 2020 przeniósł niemal całe nasze życie do sieci, nakazał dystans społeczny, edukację zdalną, mocno ograniczył budowanie relacji międzyludzkich. Większość obostrzeń dotyczyła właśnie młodzieży, a ich codzienność jeszcze bardziej przeniosła się przed ekrany komputerów i telefonów. Wyrażanie emocji również przeniosło się do sieci, dlatego wspólnie z młodzieżą, wykorzystując teatralne środki wyrazu, weźmiemy na warsztat media społecznościowe i wszechobecne tam emotikony, efekt naszej pracy zaprezentujemy podczas finałowego pokazu. Warsztaty mają również na celu twórczą aktywizację młodzieży, stworzenie przestrzeni do wyrażania siebie i miejsce do budowania realnych relacji z rówieśnikami.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
 

              
Galeria
Sponsorzy/patroni