Uchwała w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie - osoba do kontaktu Główny Księgowy Agnieszka Nowosad (81) 532 42 44, finanse.an@teatrosterwy.pl

Dorota Ignatjew jest absolwentką wydziału lalkarskiego we Wrocławiu (1992) i wydziału aktorskiego w Krakowie (1994). Asystentka Jerzego Grzegorzewskiego przy realizacji „Miasto liczy psie nosy” w Teatrze Studio w Warszawie i „Tak zwana ludzkość w obłędzie” w Teatrze Starym w Krakowie. W latach 1995-2003 aktorka Teatru Polskiego w Warszawie.

 

Od 2003 r. asystent reżysera w Teatrze Narodowym. Reżyserowała „Cyjanek o piątej” Kohouta w Teatrze Żydowskim – spektakl prezentowany był w ramach Festiwalu Singera w roku 2006, a od 2007 roku grany w Teatrze Polskim w Warszawie. Przedstawienie prezentowane było również na Festiwalu Form w Kielcach i na festiwalu „Anioł publiczności” w Bielsku-Białej. W 2008 roku reżyserowała „Utarczki” C. Hayes w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Za rolę w tym spektaklu aktorka G. Bułka otrzymała Złotą Maskę województwa śląskiego. W tym samym teatrze w 2010 r. grany był spektakl w reżyserii Doroty Ignatjew „Norymberga” Wojciecha Tomczyka. Reżyserka spektaklu „Walizka”.

 

Dorota Ignatjew była również reżyserem obsadowym takich filmów jak „Matka Teresa od kotów” Pawła Sali, „U Pana Boga za piecem” Jacka Bromskiego. Była drugim reżyserem przy realizacji teatrów telewizji „Kryptonim Gracz”, „Gry operacyjne” w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej.

 

Od sierpnia 2011 r. do lipca 2016 r. Dorota Ignatjew pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. We wrześniu 2016 r. objęła stanowisko Dyrektora Naczelnego w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.