poniedziałek, 20 maja 2024

Główna nagroda na 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / "Klasyka Żywa"

wtorek, 14 maja 2024

"Balladyna" zachwyciła Widzów głębią dramatu oraz niebanalną interpretacją.

wtorek, 7 maja 2024

Poszukajmy wspólnie granicy, na której horror dotyka groteski. Wejdźmy do świata Słowian i odkryjmy konsekwencje, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterom „Balladyny”.

wtorek, 23 kwietnia 2024

Doceniony za monodram "Sonata Kreutzerowska".

wtorek, 16 kwietnia 2024

Pod złożonym tytułem kryje się skomplikowana opowieść o dwojgu ludzi. On jest wytwornym mężczyzną w średnim wieku, ona - enigmatyczną, młodą damą. Ich tajemnice zaczynamy zgłębiać już od początku przedstawienia, zadając pytania: Kim oni są? Jakie mają wzajemne relacje? Dlaczego się spotkali? Gra w odgadywanie tożsamości przyciąga i fascynuje widzów.
 
Cała historia nabiera znaczenia w nieoczekiwanym zakończeniu, gdzie odsłaniane są skomplikowane losy bohaterów i konsekwencje ich działań, prowadząc publiczność do emocjonalnego oczyszczenia.
 
Spektakl zachęca do refleksji nad kluczowymi pytania dotyczącymi istoty relacji międzyludzkich i pokazuje, że nasze wybory zawsze niosą za sobą konsekwencje.
– Przedstawimy historię „Diabelskiego młyna” w sposób lekki, zabawny i logicznie spójny, tak aby dialog o istotnych sprawach nie obciążał widzów moralitetem, ale miał charakter farsy – deklaruje reżyser Marek Pasieczny.
Dystyngowany Pan w średnim wieku i enigmatyczna młoda kobieta. Jakie kryją tajemnice?

 

czwartek, 11 kwietnia 2024

Cofnijmy się w czasie i zajrzyjmy w zakamarki, które na co dzień nie są dostępne dla Widzów. 

wtorek, 9 kwietnia 2024

Spektakl pełen pasji, emocji, skrajności targających każdym z nas. Jak powinna wyglądać zdrowa relacja? Co kryje się pod stereotypowymi rolami płci? Czy można zatracić się w emocjach pozostawiając przestrzeń logice?

niedziela, 7 kwietnia 2024

Komiczne wpadki, nieporozumienia, romanse i konflikty między bohaterami prowadzą do serii absurdalnych zdarzeń.

środa, 3 kwietnia 2024

"Hamlet na sprzedaż" Magdaleny Drab zakwalifikowany do I etapu 30. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

wtorek, 2 kwietnia 2024

Człowiek wielki, przebiegły, intrygujący, pełen geniuszu i pomysłów ponad własne możliwości, oto kogo w lustrze dostrzega Ambroży Jenialkiewicz.

Czy ten obraz pokrywa się z tym co dostrzeże czujny widz?

wtorek, 19 marca 2024

Adaptacja sztuki Janusza Głowackiego w reżyserii Jana Hussakowskiego, który właśnie pracuje w Teatrze Osterwy w Lublinie nad nową produkcją!

sobota, 16 marca 2024

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przygotowaliśmy dla Państwa specjalną niespodziankę. Zwiedzanie Teatru z… kawą w tle. Wieczór umili Państwu kawa serwowana przez Baristów z Cafe Heca Kawiarnia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Sponsorzy/patroni