Weekend z "Psim sercem"
piątek, 4 lutego 2022

Pierwsze wystawienie spektaklu miało miejsce rok temu, ze względu na pandemię była to tylko premiera zamknięta. "Psie serce" można było zobaczyć online oraz w objeździe. W ten weekend w końcu, po raz pierwszy, na żywo, na deskach naszego Teatru!

"Psie serce" to spektaklw reżyserii Igora Gorzkowskiego, na podstawie opowiadania Michaiła Bułhakowa. W sercu Sowieckiej Rosji profesor Preobrażeński (Włodzimierz Dyła) cieszący się europejską sławą rozwija innowacyjny sposób odmładzania ludzkiego ciała. Medyk przygarnia błąkającego się bezpańskiego psa Szarika (Wojciech Rusin). Jednak nie kieruje się dobrocią serca, a potrzebą rozwoju nauki. Przeszczepia znajdzie ludzkie organy, dzięki czemu zwierzę zmienia się w człowieka, ale tym samym zyskuje najgorsze ludzkie przywary.


Psie serce to już kolejna realizacja genialnej twórczości Michaiła Bułhakowa w naszym teatrze. Opowiadanie przez swój kontrowersyjny charakter po raz pierwszy opublikowano dopiero po ponad czterdziestu latach od śmierci autora. Utwór miał znaleźć się w tomie Diaboliada, wydanym w 1925 roku, jednak ówczesna cenzura dopatrzyła się krytyki młodego państwa rewolucji proletariackiej.

Galeria
Sponsorzy/patroni