Dziękujemy!
poniedziałek, 11 kwietnia 2022

Za nami premierowy weekend. Na scenie naszego teatru po raz pierwszy został wystawiony jeden z najstarszych polskich dramatów – „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” Mikołaja z Wilkowiecka.

Przez ostatnie dni towarzyszyło nam hasło „spotkanie”. Spektakl bowiem połączył w sobie sferę sacrum i profanum; tekst staropolski i jego współczesną interpretację; słowo, dźwięk i ruch – a przede wszystkim aktorów naszego teatru oraz aktorów Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Zachwycała gra aktorska, zbudowana na doświadczeniu charakterystycznego gardzienickiego stylu, dzięki czemu powstała realizacja zupełnie odmienna od tych, które do tej pory można było oglądać na naszej scenie. Tym bardziej cieszymy się, że ostała tak dobrze przyjęta przez naszych Widzów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w produkcję spektaklu: dyrekcji, realizatorom, aktorom, muzykom, kierownikom technicznycznym, krawcowym, stolarzom, tapicerce, elektrykom, oświetleniowcom, akustykom, zespołowi obsługi sceny, rekwizytorom, zespołowi plastyków, charakteryzatorkom, zespołowi obsługi widza, administracji, kadrom, finansom, bileterom, portierom, kasjerkom, paniom sprzątającym i naszym niezastąpionym Pani Krysi i Panu Jankowi z teatralnego bufetu.

Teraz oddajemy „Historyję…” w Państwa ręce. Wierzymy, że będziecie towarzyszyli nam w kolejnych spotkaniach, na które już teraz serdecznie Was zapraszamy. Widzimy się w teatrze!

Galeria
Sponsorzy/patroni