Mamy to! Premiera ''Cztery pory roku''
środa, 20 lipca 2022

Po raz pierwszy na deskach naszego Teatru zagraliśmy dla widzów od 1 do 4 roku życia (chociaż wiemy, że starszakom również się podobało). Przedstawienie ''Cztery pory roku'' na Małej Scenie nie było takie, jak inne. Maluchy i rodzice mogli rozgościć się na wygodnych poduchach i miekkiej wykładzinie, co samo w sobie nie kojarzy się z przestrzenią teatralną. A jednak! Uśmiech na Waszych twarzach i zaciekawienie dzieciaków dały nam sygnał, że właśnie tak powinno to wyglądać - swoboda, wygoda i wolność, które dała przestrzeń pozwoliły NAJmłodszym odkryć w sobie kreatywność.

Pomysł na spektakl powstał z inicjatywy dwóch, młodych, etatowych aktorek Teatru: Magdaleny Zabel i Jowity Stępniak. Aktorki zaprosiły dzieci i rodziców w podróż po czterech porach roku. Na trasie Widzowie napotkali doznania dźwiękowe i dotykowe. Każda z pór roku stworzona została w oparciu o trzy podstawowe elementy: plastyka, muzyka i choreografia.

Po zakończeniu spektaklu, aktorki poprowadziły spontaniczne zabawy z wykorzystaniem elementów biorących udział w przedstawieniu.

„Cztery pory roku” polecany na pierwszą wizytę w teatrze.

Gramy dla dzieci jeszcze:

- 26-29 lipca, godz. 10

- 31 lipca, godz. 12:00

Realizatorzy
reżyseria: Magdalena Zabel
choreografia: Jowita Stępniak
muzyka: Mateusz Doniec
reżyseria światła: Piotr Bartoszewicz
Obsada:
Jowita Stępniak
Magdalena Zabel

 

Spektakl „Cztery pory roku” powstał w ramach projektu dotowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Galeria
Sponsorzy/patroni