Nowy sezon Sceny Reduta
poniedziałek, 26 września 2022

Scena Reduta jest siecią scen na Lubelszczyźnie, na których aktorzy grają repertuar Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
Inicjatywa ma na celu umożliwiać mniejszym ośrodkom spotkanie z naszym Teatrem. W wtorek mieszkańcy Kraśnika będą mogli obejrzeć spektakl ''Prawda''.
Zagramy dla Państwa w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.
 

  • Cena biletu normalnego - 60 zł
  • Cena biletu ulgowego - 40 zł


Od paryskiej premiery w 2011 r. "Prawda" Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Tu, w komediowym tyglu, żarty słowne przeplatają się z dowcipami sytuacyjnymi, serwując humor w czystej postaci!
Choć rozpisana na czwórkę bohaterów, opowieść francuskiego dramatopisarza skrywa w swoim wnętrzu bohatera bezosobowego – KŁAMSTWO. To ono, pozostając w opozycji do tytułu sztuki, staje się siłą napędową misternie utkanej intrygi.
Niemówienie prawdy, stąpanie po kruchym lodzie uczciwości, sprawdzanie wytrzymałości własnego kręgosłupa moralnego stwarza nieporozumienia, które przynoszą zaskakujący finał
"Prawda" stanowi swoistą analizę zakamarków ludzkiego sumienia. Trafia do naszej podświadomości, drażni, prowokuje.
Czy przy okazji podglądania cudzego życia przez przysłowiową dziurkę od klucza, widz rozpozna w bohaterach samego siebie? W końcu teatr niejednokrotnie czerpał inspiracje z życia…

Autor: Florian Zeller
Tytuł oryginału: La Vérité
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Premiera: 30 grudnia 2017 r.
Czas trwania: 90 minut
Liczba przerw: brak
Galeria
Sponsorzy/patroni