Pierwszy spektakl Sceny Reduta w Kraśniku
czwartek, 29 września 2022

Scena Reduta to sieć scen w województwie lubelskim, na których grane są spektakle z naszego repertuaru. Ta inicjatywa daje szansę publiczności z mniejszych ośrodków na spotkanie z profesjonalnym Teatrem. Partnerską sieć Sceny Reduta tworzą
ośrodki z dziewięciu miast. To: Zamość, Chełm, Kraśnik, Biłgoraj, Tarnogród, Krasnystaw, Włodawa, Hrubieszów, Janów Lubelski i Szczebrzeszyn.

Przed częścią artystyczną wizyty w Kraśniku odbyło się spotkanie z dyrektorami ośrodków i naszym zespołem, podczas którego narodziły się nowe pomysły na wspólne działania. Gościliśmy  m. in. Katarzynę Kędzierską - dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego.

27 września, o godz 19:00 Aktorzy naszego Teatru zagrali spektakl ''Prawda'' Floriana Zellera, w reżyserii Pawła Aignera w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Sztuka oficjalnie rozpoczęła drugi sezon wyjazdowej Sceny Teatru Osterwy. Jesteśmy miło zaskoczeni odbiorem spektaklu przez Widzów. Dotarło do nas wiele pozytywnych opinii, a przede wszystkim mieliśmy możliwość obserwować uśmiechy i emocje wypisane na twarzach uczestników przedstawienia. Nie obyło się oczywiście bez owacji na stojąco i gromkich braw.

Kolejne spektakle zagramy:

18. 10, godz. 18:00 - ..Diabelski Młyn'', Parczewski Dom Kultury

23. 10, godz. 19:00 - ,,Prawda'', Hrubieszowski Dom Kultury

Galeria
Sponsorzy/patroni