KONFERENCJA O SEZONIE 2022/2023
piątek, 14 października 2022

Sezon 2022/2023 zapowiada się bardzo owocnie. W Teatrze Osterwy planowanych jest jeszcze siedem premierowych spektakli. Daneil Adamczyk - pełnomocnik Dyrektora ds. programowych, podczas konferencji zdradził nam plan na najbliższe miesiące. Na deskach naszego Teatru będziecie mogli zobaczyć:

  • adaptację noweli Lwa Tołstoja „Sonata Kreutzerowska” w reż. Łukasza Lewandowskiego - premiera: 27 listopada
  • adaptację powieści Aldousa Huxleya „Nowy wspaniały świat” w reż. Piotra Ratajczaka - planowana premiera: 28 stycznia
  • komedię Michała Bałuckiego „Ciężkie czasy” w reż. Redbada Klynstry-Komarnickiego
  • spektakl na podstawie powieści Philipa K. Dicka „Wyznania łgarza” w reż. Magdaleny Drab - planowana premiera w kwietniu 2023
  • spektakl „Dybuk” Szymona An-skiego w reż. Radka Stępnia - planowana premiera w czerwcu 2023
  • spektakl „Balladyna” Juliusza Słowackiego w reż. Anny Augustynowicz - rozpoczęcie prób w czerwcu 2023, premiera na otwarcie sezonu 2023/2024
  • spektakl ,,Strachy'' Marii Ukniewskiej w reż. Agnieszki Glińskiej - planowana premiera jesienią 2023

Podczas konferencji wystąpiła także Barbara Fink - koordynatorka ds. artystycznych, która przekazała, że w poprzednim sezonie ze względu na pandemię i utrudnienia w pracy Teatru wystawiono 54 spektakle. Na obecny sezon planowanych jest aż 113 spektakli na Dużej i Małej Scenie. Od Barbary Żarinow, która w Teatrze zajmuje się koordynacją Sceny Reduta dowiedzieliśmy się o planowanych spektaklach sceny wyjazdowej, a także rozwijającej się współpracy między ośrodkami kultury w lubelskich miastach, a Teatrem Osterwy.

Rozwijającym się elementem, bez którego idea teatru nie mogłaby istnieć jest edukacjia, o której obowiedziała Marta Bojarska. Poznaliśmy nowe pomysły na warsztaty dla dzieci, młodzieży, seniorów i rodzin. Oferta edukacyjna wciąż się rozwija i w każdym sezonie Marta Bojarska wraz z Karoliną Kowal starają się dotrzeć do coraz szerszych grup i wyjść z nowymi inicjatywami. W tym sezonie to także warsztaty teatralne w szkołach lub teatrze i warsztaty do poszczególnych spektakli. Powstała również rozbudowana oferta dla firm, w której dostępne są warsztaty z wystąpień publicznych, warsztaty integracyjne i warsztaty z komunikacji. Warsztaty - zwiedzanie teatru także wróciły do edukacyjnej codzienności.

Teatr - jak mówił Klynstra-Komarnicki - ma być świadomy i odpowiadać na zapotrzebowanie widzów. Następnie przedstawił swoją wizję teatru, jako miejsca, w którym można się „dosłownie i w przenośni ogrzać” i „przyjrzeć z boku rzeczywistości”, żeby ją lepiej zrozumieć i zaakceptować. Wyjaśnił, że spektakle prezentowane w Teatrze im. Osterwy w trwającym już sezonie podejmują tematy ważne społeczne.

Zapraszamy naszych Widów do korzystania z ofert, które Teatr Osterwy tworzy w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa.

 

 

 

 

 

 


 

Galeria
Sponsorzy/patroni