Trwają próby do ''Ciężkich czasów''
piątek, 24 marca 2023

Trwają próby do spekaklu ''Ciężkie czasy''. Aktorzy i Realizatorzy pracują w pocie czoła, aby dopiąć wszystkie szczegóły. Do premiery został niecały miesiąc. To czas na wcielenie się w bohaterów, dopieszczenie scenografii i kostiumów, ustawienie świateł, a już niedługo pierwsze próby generalne.

,,Ciężkie czasy'' to najostrzejsza komedia satyryczna w dorobku Michała Bałuckiego. Sztuka atakowana przez krytykę już za życia autora, wielokrotnie gościła na scenach polskich teatrów z sukcesem dorównującym powodzeniu, jakim cieszył się sam autor - przez lata stawiany na piedestale najbardziej popularnych i cenionych komediopisarzy, obok Fredry czy Zapolskiej.


Opublikowane w 1889 r. ,,Ciężkie czasy'' pochodzą z okresu szczytowej popularności autora, podobnie, jak zaliczane do klasyki gatunku: Grube ryby, Dom otwarty, czy Klub kawalerów. Tym razem Bałucki bierze na warsztat przywary nie mieszczaństwa, a szlachty galicyjskiej, by w charakterystyczny dla siebie sposób wyśmiewać jej niegospodarność, rozrzutność, próżność i życie na pokaz. Wedle diagnozy autora, sprawcami ,,ciężkich czasów" są ci, którzy najgłośniej na nie narzekają. W myśl starego porzekadła, że ,,krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje", Bałucki udowadnia że ten kto najwięcej mówi, zwykle niewiele robi. Czyż to nie godna uwagi refleksja?

Ze splotu wątków i zdarzeń powstaje arcy zabawna historia z przesłaniem, do którego odkrycia serdecznie Państwa zapraszamy.

Bilety możecie Państwo kupić TUTAJ

Galeria
Sponsorzy/patroni