„Na Wileńskiej ulicy”, spektakl muzyczny w wykonaniu Polskiego teatru Studio z Wilna, w reżyserii Lilii Kiejzik.
Spektakl powstał z pomysłu i idei kierowniczki Polskiego Teatru STUDIO w Wilnie – Lilii Kiejzik w myśl pokazania Wilna jako wielokulturowego, wielonarodowego miasta z lat przedwojennych, gdzie na scenie Teatru na Pohulance brzmiało polskie słowo, a znani polscy aktorzy tworzyli jeden z głównych ośrodków teatralnych ówczesnej Polski. Na scenariusz spektaklu składają się wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z okresu jego pobytu w Wilnie, a także utwory Edwarda Hulewicza oraz znane piosenki z lat 30. i 40., śpiewane głównie po polsku, a także po litewsku oraz w jidysz.
Przedstawienie utrzymane jest w liryczno-sentymentalnej atmosferze, którą uzupełniają czarno-białe fotografie dawnego Wilna, oddające atmosferę miasta tamtych lat, Wilna, którego już nie ma.
Zagramy w sobotę 26 sierpnia 2023 r., o godz. 19:00.
Bilety dostępne online, a także w Kasie biletowej Teatru od wtorku, 22 sierpnia do soboty, 26 sierpnia 2023 r., w cenie 15 zł.
Wokaliści:
Jolanta Gryniewicz - Tankielun,
Ewa Rawłuszewicz,
Justyna Stankiewicz,
Poezja:
Edward Kiejzik,
Marek Pszczołowki / Łukasz Kamiński,
Muzyka:
Jurgita Umaraitė,
Krzysztof Stankiewicz / Daniel Gancewski,
Reżyseria: Lila Kiejzik
Dźwięk, światła i projekcje: Artur Armacki