W najbliższą sobotę premiera spektaklu „Jeanne”
poniedziałek, 13 listopada 2023

Jeanne, emerytowana sekretarka, osierocona przez rodzinę i opuszczona przez przyjaciół, żyje w samotności, pielęgnując nagromadzone przez lata urazy. Przekształciła swoje mieszkanie w fortecę, w której spędza dni na przeglądaniu czasopism i szpiegowaniu sąsiadów. Kiedy lokalna polityk w trakcie kampanii wyborczej ogłasza akcję międzypokoleniowej pomocy, niechętnie zgadza się wziąć w niej udział. I tak każdego dnia Marin, małomówny i prostolinijny młody człowiek, przynosi jej tacę z posiłkiem. Między dwojgiem ludzi, których pozornie wszystko dzieli, zawiązuje się skomplikowana relacja. Bardzo szybko Jeanne i Marin rozpoznają w sobie wspólne dążenia. Zaczynają się rozumieć, wspierać, a być może nawet kochać.  Jean Robert-Charrier, autor tej niezwykłej sztuki, z czułością i melancholią przypatruje się spotkaniu kobiety i mężczyzny poszukujących wspólnego języka.   


Spektakl „Jeanne” to przedstawienie o intymnym świecie samotności, wykluczenia i bólu, ukrywanym pod pozorem obojętności i dystansu. To historia o wszystkim, co stanowi istotę życia, o ludzkich pragnieniach i tęsknotach. I o sile teatru, w którym spotkanie aktora z widzem rodzi wspólnotę poszukującą sensu w zmaganiach z lękami i nadziejami codzienności.

„Jeanne” gramy także 19 listopada o godz. 18:00 oraz od 21 do 23 listopada o godz. 19:00. Bilety w sprzedaży w serwisie Bilety24.pl

Teatr im. Juliusza Osterwy gorąco zaprasza także na przedstawienia w ramach Sceny Reduta, podczas których zaprezentuje się Tatr Klasyki Polskiej. 22 listopada o godz. 18:00 w Parczewie oglądać będzie można „Dożywocie” Aleksandra Fredry w reżyserii Michała Chorosińskiego. Natomiast „Śluby panieńskie” w reżyserii Lidii Sadowej będzie można oglądać:

    w czwartek, 23 listopada 2023 r., o godz. 10:00 w Janowskim Ośrodku Kultury, Janów Lubelski;

    w sobotę, 25 listopada 2023 r., o godz. 11:00 w Zamojskim Domu Kultury, Zamość;

    w niedzielę, 26 listopada 2023 r., o godz. 19:00 w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, Tarnogród.


Z kolei 24 listopada o godz. 10:00 w Łukowskim Ośrodku Kultury „Zemsta” spektakl Teatru Klasyki Polskiej w reżyserii Michała Chorosińskiego, a 24 listopada o g. 18:00 PrawdaFloriana Zellera w reżyserii Pawła Aignera zobaczyć będzie można w Tomaszowskim Domu Kultury.


Pełny program Sceny Reduta

Scena Reduta współfinansowana jest ze środków przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury –państwowego funduszu celowego.  

 

Galeria
Sponsorzy/patroni