Onegdaje Osterwy czyli Spotkania z Tradycją Ludową
środa, 6 marca 2024

Data: 16 marca 2024 rok

Godzina: 18:00

Miejsce: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Zapraszamy na "Onegdaje Osterwy czyli Spotkania z Tradycją Ludową". Będzie to wyjątkowy wieczór pełen emocji, który przybliży nam bogactwo polskich korzeni i obyczajów.

Rozpoczynamy od spotkania z zespołem Sołtyski z malowniczej wsi Pawłów. Ich spektakl "Swaty" przeniesie nas w świat wiejskich tradycji, prezentując historię w niezwykle barwny i humorystyczny sposób. Zespół Sołtyski, działający od 2011 roku, jest prawdziwą rodziną, która kocha folklor i ludowe zwyczaje.

Kolejnym gościem wieczoru będzie zespół Zawsze Razem z Woli Gułowskiej. Ich widowisko "Na świantego Jana" to hołd dla polskich tradycji i obrzędów, ukazanych w pięknej lokalnej gwarze. Zespół Zawsze Razem, działający od 2008 roku, jest laureatem licznych konkursów i przeglądów, a ich zaangażowanie w odtwarzanie dawnych zwyczajów zostało docenione odznaczeniem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Po występach obu zespołów zapraszamy na poczęstunek Tarnogrodzkiego jadła, który odbędzie się na foyer Teatru. Towarzyszyć mu będzie akompaniament Kapeli Sołtyski, tworząc niepowtarzalną atmosferę wiejskiego święta.

Odkryj na nowo polską tradycję i kulturę ludową w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie! Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram:

18:00 - spektakl "Swaty" - zespół Sołtyski z Pawłowa

18:30 - 19:00 - przerwa

19:00 - spektakl "Na świantego Jana" - zespół Zawsze Razem z Woli Gułowskiej

19:35 - poczęstunek Tarnogrodzkiego jadła

Galeria
Sponsorzy/patroni