Spektakl pełen pasji, emocji, skrajności targających każdym z nas. Jak powinna wyglądać zdrowa relacja? Co kryje się pod stereotypowymi rolami płci? Czy można zatracić się w emocjach pozostawiając przestrzeń logice?
Bez wątpienia „Sonata Kreutzerowska” to sztuka zmuszająca do postawienia sobie pytań trudnych, pytań wymagających głębokiej refleksji. Dzięki nim staje się ona również remedium, ożywieniem i opanowaniem sztuki tworzenia relacji. W tym głębokim przeżyciu towarzyszyć nam będzie muzyka na żywo, wprowadzająca spokój i upłynniająca wspólnie przeżywane katharsis. Tym razem monodram Daniela Salmana muzycznie oprawi wiolenczelistka Weronika Kociuba.
Weronika Kociuba ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie D. Połońskiego. Grała w I, Culture Orchestra pod batutą Sir Neville’a Marrinera. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem D. Watkina (Royal Conservatoire of Scotland) i E. Miecznikowskiej (L’opera de Lyon). Umiejętności orkiestrowe rozwijała korzystając ze wsparcia Chinyere Adah „Chi-chi” Nwanoku (Orchestra of the Age of Enlightenment), M. Marcusa (CEO of European Union Youth Orchestra).
Współtworzyła wiele projektów międzynarodowych takich jak Interregionales Jugendsinfonieorchester, Wratislavia Cantans i wspomniana wyżej I, Culture Orchestra, koncertując w takich salach jak Berliner Philharmonie, Royal Festival Hall w Londynie, Teatro Real w Madrycie i Auditorium Conciliazione w Rzymie. Jest związana z Lublinem, gdzie pracuje w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej i prowadzi klasę wiolonczeli w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego.
Zapraszamy na spektakle:
12 kwietna (piątek), godz. 17:00
13 kwietnia (sobota), godz. 17:00
14 kwietnia (niedziela), godz. 16:00