Premiera spektaklu "Uciekinierki" – podróż w poszukiwaniu siebie
poniedziałek, 27 maja 2024

 

Znasz to uczucie, gdy jedyne na co masz ochotę, to schować się lub uciec? Zostawić za sobą wszystko to, co Cię otacza i zacząć życie od nowa? Co by było, gdybyś odważył/a się skoczyć w nieznane? Przecież gorzej być nie może… Właśnie taką decyzję podjęły bohaterki spektaklu “Uciekinierki”. Jakie konsekwencje poniosą?

Komedia egzystencjalna na teatralnej scenie

Spektakl “Uciekinierki” w reżyserii Marka Pasiecznego to komedia egzystencjalna, która zabiera widzów w emocjonalną podróż. Margot (Marta Ledwoń) to matka i żona, która czuje się niedoceniona przez bliskich. Gdy postanawia zmienić swoje życie na jej drodze pojawia się Claude (Magdalena Sztejman) – dojrzała kobieta, którą syn umieścił w domu starców. Kobiety, na pozór zupełnie różne, zestawiają swoje życia, licytując się na tragizm, jaki je spotkał.

Bohaterki na życiowym rozdrożu

Spektakl oparty na tekście autorów Pierre'a Palmade'a i Christophe'a Duthorona to opowieść o odwadze, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz dążeniu do szczęścia. Relacja między Margot a Claude, początkowo pełna konfliktów i krytycyzmu z biegiem czasu ewoluuje. “Uciekinierki” to zarówno komedia jak i refleksyjna opowieść o kobiecej solidarności, która rodzi się w najmniej spodziewanym momencie.

Czy istnieje Margot, która nie występuje w kontekście swojej rodziny? Czy jej tożsamość to tylko bycie matką i żoną? Czy Claude, mimo wieku, może jeszcze wieść ekscytujące życie? Czy jej młoda dusza ukryta w ciele starszej kobiety znajdzie swoje szczęście?

Premiera

Zapraszamy na spotkanie z Margot i Claude, by wspólnie z nimi odbyć podróż w głąb duszy, uciec od codzienności i znaleźć odwagę do poszukiwania szczęścia. Premiera już 8 czerwca o godz. 19:00.


REPERTUAR
7 czerwca (piątek), godz. 18:00 | POKAZ PRZEDPREMIEROWY
8 czerwca (sobota), godz. 19:00 | PREMIERA
9 czerwca (niedziela), godz. 18:00
11 czerwca (wtorek), godz. 19:00
12 czerwca (środa), godz. 19:30
13 czerwca (czwartek), godz. 19:00
14 czerwca (piątek), godz. 19:00
15 czerwca (sobota), godz. 19:00
16 czerwca (niedziela), godz. 18:00

KUP BILET

 

#demokreacje

Galeria
Sponsorzy/patroni