KONFERENCJA WS. PLANÓW ARTYSTYCZNYCH
środa, 26 czerwca 2024

W ubiegły piątek Dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki zaprosił przedstawicieli mediów oraz miłośników teatru na spotkanie, podczas którego przedstawił plany na najbliższe miesiące oraz podsumował kończący się sezon artystyczny. 

Ogłoszone zostały dwie nadchodzące premiery:

“Stamtąd” na podstawie książki Artura Kocięckiego pt. “Przebudzenia” w reżyserii Jana Borowca. Spektakl zostanie zrealizowany w ramach projektu #demokreacje, a premiera planowana jest na 19 października 2024 roku na Małej Scenie. Pomysłodawcą produkcji jest Artur Kocięcki - aktor Teatru Osterwy, który na scenie podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z wypadkiem, stanem śpiączki oraz trudną drogą do pełnej sprawności.

“Czechowicz. 20 i 2” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. Spektakl osadzony w przestrzeni Lublina, przedstawi historię wybitnego polskiego poety w nieoczywisty sposób. Twórcy sięgną po mało znane wydarzenia z życia Józefa Czechowicza i umieszczą je w realiach pierwszej połowy XX wieku. Za wybór wierszy oraz opracowanie dramaturgiczne zadbają Marcin Wroński oraz Jarosław Cymerman. W przedstawieniu weźmie udział Chór Osterwy prowadzony przez Szymona Piotra Nowaka. Premiera planowana jest na 20 grudnia 2024 roku na Dużej Scenie.

Zwieńczeniem spotkania był występ Chóru Osterwy. 

Galeria
Sponsorzy/patroni