„Sonata Kreutzerowska” na festiwalu w Koszalinie
poniedziałek, 1 lipca 2024

Z radością informujemy, że monodram Daniela Salmana „Sonata Kreutzerowska” został zakwalifikowany do XII Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2024” w Koszalinie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-6 października 2024 roku.

 

Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2024”

Organizowany przez Stowarzyszenie Teatr Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz we współpracy z Urzędem Miejskim w Koszalinie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego, Muzeum w Koszalinie, Centrum Kultury 105 i Polskim Radiem Koszalin, Festiwal „Strzała Północy” jest wyjątkowym wydarzeniem w świecie teatru jednego aktora.

Festiwal promuje debiuty w monodramie w czterech kategoriach: aktorskiej, reżyserskiej, dramaturgicznej i choreograficznej. Formuła festiwalu jest otwarta, uczestniczyć mogą zarówno monodramy teatrów dramatycznych, tańca, radia, jak i telewizji.
 

„Sonata Kreutzerowska” - fascynująca gra uczuć

„Sonata Kreutzerowska” to monodram oparty na noweli Lwa Tołstoja, napisanej w 1889 roku. Adaptacja teatralna, za którą odpowiada Daniel Salman i reżyser Łukasz Lewandowski, to wnikliwe studium uczuć i złożoności relacji międzyludzkich. Miłość, nienawiść, zazdrość i namiętność – Daniel Salman, w pełnym pasji monologu, prowadzi publiczność przez kolejne etapy tej emocjonalnej podróży. Towarzyszy mu muzyka wykonywana na żywo przez wiolonczelistkę Małgorzatę Pietroń / Weronikę Kociubę.

„Sonata Kreutzerowska” to nie tylko hołd dla wielkiej prozy Tołstoja, ale także aktualne spojrzenie na tematy związane z płciowością, równouprawnieniem oraz rolami społecznymi. Spektakl powstał w ramach projektu #demokreacje, a więc z inicjatywy samego aktora.
 

Do zobaczenia w Koszalinie

Serdecznie zapraszamy do śledzenia losów Daniela Salmana i „Sonaty Kreutzerowskiej” podczas XII Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2024”. To wyjątkowa okazja, by doświadczyć, jak klasyczna literatura i współczesne problemy mogą łączyć się na kameralnej, teatralnej scenie.
 

Galeria
Sponsorzy/patroni