Podsumowanie sezonu teatralnego 2023/24
czwartek, 4 lipca 2024

W ubiegłą niedzielę zagraliśmy ostatni spektakl tego sezonu. Miło nam, że tak licznie przybyliście na “Wielkiego człowieka do małych interesów” by nasycić się teatralnymi emocjami przed przerwą wakacyjną.

Scenografie na scenach zostały już zdemontowane, a nasz Zespół przystąpił do wzmożonej pracy nad nadchodzącymi premierami. To doskonały moment, aby podsumować miniony sezon. 

 

 

Teatr Osterwy w liczbach - sezon 2023/24

 

Od września 2023 roku do czerwca 2024 roku w Teatrze Osterwy zagraliśmy 240 spektakli w których wzięło udział blisko 30 000 Widzów. Wystawiliśmy 7 premier - 5 na Dużej Scenie oraz 2 na Małej Scenie w ramach cyklu #DEMOKREACJE.

“Hamlet na sprzedaż” - premiera 28.10.2023

“Jeanne” - premiera 18.11.2023 

“Między światami. Dybuk. Esej sceniczny” - premiera 8.12.2023

“Wielki człowiek do małych interesów” - premiera 6.04.2024

“Balladyna” - premiera 11.05.2024

 

#DEMOKREACJE

“jak płakać w miejscach publicznych” - premiera 15.02.2024

“Uciekinierki” - premiera 8.06.2024

 

Podczas sezonu 2023/24 współpracowaliśmy z 15 ośrodkami kultury z naszego regionu. 

 

Nowe projekty 

 

Powołaliśmy Chór Osterwy czyli performatywną grupę wokalną, którą na scenie zobaczycie już w grudniu w spektaklu “Czechowicz. 20 i 2”. Zespół powstał z inicjatywy Dyrektora Teatru Redbada Klynstra-Komarnickiego, który dąży do połączenia sztuki teatralnej i chóralnej, by widz mógł doświadczyć najgłębszych emocji. Dyrygentem Chóru Osterwy jest Szymon Piotr Nowak. 
 

Zrealizowaliśmy I edycję Inkubatora Osterwy czyli projektu, w ramach którego uczestnicy stworzyli spektakle “od A do Z”. Wcielili się w rolę aktorów oraz zaznajomili się z pełnym procesem produkcji przedstawienia. Wykorzystując swoje talenty i predyspozycje, brali udział m. in. w tworzeniu scenariusza, scenografii czy kostiumów. Uczestnicy mieli okazję poznać teatr od środka. W tej przygodzie towarzyszyli im doświadczeni aktorzy i pracownicy Teatru Osterwy. W sezonie 2023/24 w projekcie wzięło udział 65 uczestników w wieku od 12 do 74 lat. W ramach Inkubatora Osterwy powstało 5 spektakli, które zostały wystawione na lubelskich scenach. Ich pokazy finałowe odbyły się Dużej Scenie Teatru Osterwy.
 

Zapoczątkowaliśmy Onegdaje Osterwy czyli cykl spotkań z tradycją ludową. Projekt powstał, aby wspierać teatralne przejawy pielęgnowania niematerialnego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. W trakcie tego wydarzenia można było podziwiać spektakle teatrów ludowych, oglądać wystawy tradycyjnych strojów czy posłuchać muzyki ludowych kapel.

 

Do zobaczenia we wrześniu

 

Serdecznie dziękujemy Aktorom, Pracownikom oraz wszystkim osobom, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować w tym sezonie teatralnym. Ogromne podziękowania kierujemy również do naszych niezastąpionych Widzów. Wasza obecność na spektaklach, miłe słowa oraz dobra energia stale napędzają nas do twórczego działania. Cieszymy się, że mogliśmy razem przeżyć tyle niezapomnianych chwil. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzący sezon 2024/25 - przed nami wiele emocjonujących spektakli i wspaniałych wydarzeń! 

 

 

Galeria
Sponsorzy/patroni