Onegdaje Osterwy
poniedziałek, 8 lipca 2024

ONEGDAJE OSTERWY

 

Onegdaje Osterwy to cykl spotkań z tradycją ludową, mający na celu pielęgnowanie i upamiętnianie polskich tradycji i sztuki. Projekt ten powstał z potrzeby zachowania i promowania tego, co najpiękniejsze w kulturze regionu.

 

Podczas tych wyjątkowych wieczorów widzowie mogą podziwiać spektakle teatrów ludowych, które w barwny i autentyczny sposób przedstawiają dawne obyczaje i historie. Występy te, pełne humoru i emocji, pozwalają na chwilę przenieść się w świat polskiej wsi i jej bogatych tradycji.

 

Oprócz przedstawień, mogą Państwo zasmakować w swojskich wyrobach kulinarnych, przygotowanych zgodnie z tradycyjnymi recepturami, oraz posłuchać ludowej muzyki na żywo. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę, przypominającą radosne, wiejskie święta.

 

"Onegdaje Osterwy" to nie tylko okazja do spotkania z polskim folklorem, ale także do wspólnego świętowania i integracji, niczym na tradycyjnym wiejskim weselu. Zapraszamy do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, aby razem odkrywać i celebrować piękno naszej kultury ludowej!

Galeria
Sponsorzy/patroni