"Sen nocy letniej" i Rodzice do teatru!
poniedziałek, 20 lutego 2017

William Szekspir umiejscowił akcję komedii w Starożytnych Atenach, zaś Artur Tyszkiewicz postanowił historię uwspółcześnić, podkreślając jej aktualność i uniwersalność. Nastoletni kochankowie ubrani są w szkolne mundurki, dwór Tezeusza przypomina bawarskich miłośników myślistwa, a Tytania i Oberon wyglądają jak gwiazdy czarno-białych filmów amerykańskich. Puk to nie tylko leśny chochlik, ale demon manipulujący ludzkimi losami i uczuciami. Komedia porusza ponadczasowe tematy miłości, poszukiwania spełnienia, starości i odchodzenia. Spektakl, który przenosi widza do zaczarowanego lasu pełnego elfów i chochlików, pozwalając mu śnić na jawie piękny sen o tym, co kryje się w zakamarkach ludzkiej duszy, o skrywanych na co dzień namiętnościach. A na dokładkę bawiąca do łez historia grupy rzemieślników, którzy wspólnymi siłami postanawiają stworzyć własne przedstawienie!

 

Zapraszamy na komedię "Sen nocy letniej" w dniach:

10 marca, godz. 19:00

11 marca, godz. 19:00 Rodzice do teatru*

12 marca, godz. 19:00

14 marca, godz. 10:00

 

* Chcesz wybrać się do Teatru? Nie masz z kim zostawić dziecka? „Rodzice do Teatru!” to projekt powstały we współpracy Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak”. Skierowany jest do rodziców dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Raz w miesiącu, podczas wybranego sobotniego spektaklu, rodzice mogą przyjść do Teatru razem ze swoim dzieckiem. Podczas gdy dorośli będą oglądać przedstawienie, ich dziećmi zaopiekuje się wykwalifikowana kadra pedagogów.

Projekt to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcieliby skorzystać z oferty kulturalnej Teatru, a nie mają z kim zostawić swoich dzieci. Na rodziców i dzieci czekamy na teatralnym foyer.

Galeria
Sponsorzy/patroni