Diabeł i tabliczka czekolady
środa, 4 października 2017

„Diabeł i tabliczka czekolady” – zbiór reportaży Piotra Pawła Reszki –  w 2016 roku został uhonorowany nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego. W przygotowywanej dla Teatru Osterwy adaptacji spotykamy ludzi wypchniętych na społeczny margines, czy to z powodu nierówności ekonomicznych, dyskryminacji ze względu na płeć lub orientację seksualną, ludzi niepełnosprawnych borykających się ze swoją seksualnością, konsekrowane dziewice, zwierzęta, opętane przez diabła dzieci, mieszkankę Rechty, która wspomina mordowanie Żydów przez Polaków, dzieciobójczynię i babcię klozetową. Wszystkie te postaci – tworzące swoisty gabinet osobliwości – dotykają w swoich opowieściach człowieczeństwa, a ich dramaty stają się widza swoistym egzaminem z empatii. Wszystkie opowieści, choć mają wymiar uniwersalny, rozgrywają się w województwie lubelskim.

 

Zapraszamy na spektakle:

14 października, godz. 19:00 pokaz w ramach festiwalu Konfrontacje Teatralne

15 października, godz. 16:00

 

Spektakl 14 października zostanie zagrany z napisami w języku angielskim. Tłumaczenia tekstu z języka polskiego na język angielski dokonała Caryl Swift.

 

Natomiast 17 października spektakl zostanie zaprezentowany podczas Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu.

Galeria
Sponsorzy/patroni