7 dni na 700-lecie Lublina
wtorek, 7 listopada 2017

7 dni w teatrze na 700-lecie Lublina, to tygodniowa akcja nawiązująca do działalności artystycznej teatru oraz historii miasta. Od poniedziałku do niedzieli będziemy organizować różne wydarzenia. Wstęp na większość z nich będzie bezpłatny.

 

W ramach tygodnia planujemy następujące wydarzenia:

 

19 listopada, godz. 13:00-16:00 (niedziela) czyli prolog do całego tygodnia:

Warsztaty teatralne „Moje miasto – moja przestrzeń” dla osób powyżej 16 lat, prowadzone przez doświadczonych pedagogów teatralnych: Martę Bojarską i Wojciecha Rusina. Za pomocą różnych działań teatralnych i improwizacji uczestnicy będą mogli zastanowić się nad znaczeniem swojej obecności w mieście i relacjami łączącymi ich z Lublinem. Wspólnie stworzymy przestrzeń do rozmowy o naszym osobistym spojrzeniu na nasze miasto. Warsztaty mają charakter praktyczny, prosimy ubrać się wygodnie.

Udział bezpłatny, zapisy w Biurze Organizacji i Reklamy.

 

20 listopada, godz. 14:00-16:00 (poniedziałek)

Warsztaty fotograficzne. W dobie rzeczywistości opanowanej przez urządzenia mobilne i powódź treści wizualnych, najważniejsze zdaje się być wymyślanie i kreowanie swojego wizerunku. Na warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Malwinę Adaszek, uczestnicy dowiedzą się o historii "selfie" w sztuce i stworzą swój świadomy fotograficzny autoportret. Warsztaty dla osób od 16 roku życia. Wymagania techniczne: telefon z aparatem.

Udział bezpłatny, zapisy w parach w Biurze Organizacji i Reklamy.

 

KONKURS „Moje wspomnienie z Teatrem”.

W celu wzięcia udziału w Konkursie Uczestnik powinien wykonać kreatywne zadanie, które polega na opisaniu swojej historii związanej  z Teatrem, bądź przekazaniu zdjęcia związanego  z Teatrem z krótkim opisem, i zamieszczenie Zadania Konkursowego  na profilu Teatru na Facebooku pod Postem. Zdjęcie może być przysłane w postaci skanu starego zdjęcia bądź jako nowa fotografia. Na zgłoszenia czekamy do 26.11.2017 r. (do północy), rozwiązanie konkursu w poniedziałek 27.11.2017 r. Poniżej znajduje się pełny regulamin konkursu.

 

Nagrodą w konkursie będzie możliwość obejrzenia spektaklu „od kulis”.

 

 

 

21 listopada, godz. 17:00-19:00 (wtorek)

Otwieramy magazyny – grupa około 15 osób zostanie zaproszona na wycieczkę po tajemniczych magazynach w budynku teatru. W ten dzień będzie można zobaczyć magazyn rekwizytów i magazyn strojów teatralnych. Prowadzi Anna Nowak.

Udział bezpłatny, zapisy w Biurze Organizacji i Reklamy.

 

22 listopada, godz. 17:00 (środa)

Powróćmy jak za dawnych lat… - wieczór wspomnień z emerytowanymi aktorami Teatru im. Juliusza Osterwy  - Anną Nowak, Romanem Kruczkowskim, Piotrem Wysockim, spotkanie poprowadzi Barbara Fink.

Zapisy w Biurze Organizacji i Reklamy, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie między 16 a 19 listopada.

 

23 listopada, godz. 21:30 (czwartek)

Spotkanie z Pawłem Piotrem Reszką. Po spektaklu „Diabeł i tabliczka czekolady” odbędzie się spotkanie z autorem reportaży, na podstawie których powstał spektakl, Pawłem Piotrem Reszką oraz aktorami. Rozmowę poprowadzi Tomasz Śpiewak.

Udział bezpłatny zarówno dla widzów spektakli, jak i dla osób, które chcą przyjść wyłącznie na spotkanie.

 

24 listopada, godz. 22:00 (piątek)

Nocne zwiedzanie teatru. Pod osłoną nocy, razem z aktorką Anną Nowak zwiedzający przemierzą zakamarki teatru, zajrzą za kulisy, zobaczą miejsca na co dzień niedostępne dla widzów, a być może spotkają zjawy aktorów, którzy dawniej występowali na scenie przy Narutowicza.

Rezerwacja miejsc w Biurze Organizacji i Reklamy oraz w Kasie, bilety w cenie 15 zł.

 

25 listopada, godz. 10:00-12:00 (sobota)

Warsztaty plastyczne dla dzieci. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w tworzeniu rekwizytów do spektaklu. Zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat.

Udział bezpłatny, zapisy w Biurze Organizacji i Reklamy.

 

26 listopada, godz. 15:00-17:00 (niedziela)

Kiermasz kostiumów. Specjalnie dla Was przeszperaliśmy nasze magazyny i wybraliśmy piękne kostiumy, które kiedyś grały na naszej scenie. Teraz Wy będziecie mieli okazję znaleźć wyjątkowe kostiumy i dać im drugie życie.

 

Zapisy na wydarzenia startują 9 listopada, liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

REGULAMIN KONKURSU

Moje wspomnienie z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie” (dalej „Regulamin”)

 

Galeria
Sponsorzy/patroni