Dzień Teatru Publicznego
poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł).

W ramach akcji "Bilet do teatru za 300 groszy" w naszym teatrze 12 maja o godz. 19:00 będzie można zobaczyć spektakl "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian" Ziemowita Szczerka w reżyserii Remigiusza Brzyka. Przedstawienie znalazło się w finale 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (organizowanego przez MKiDN oraz Instytut Teatralny), a Daniel Dobosz otrzymał indywidualną nagrodę aktorską za rolę w tym spektaklu.

Bilety na spektakl będzie można zakupić tylko w kasie teatru 12 maja 2018 r. od godz. 10:00, nie przyjmujemy wcześniejszych rezerwacji. Jedna osoba będzie mogła zakupić maksymalnie 2 bilety.

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Galeria
Sponsorzy/patroni