Potańcówka jak w Niepodległej
piątek, 21 września 2018

"Potańcówka jak w Niepodległej" to pomysł na niezwykłe Andrzejki! 30 listopada o godz. 20:00 przeniesiemy się w czasy międzywojnia i zatańczymy w rytm największych muzycznych szlagierów tamtego okresu.

Tak między nami - właśnie zwolniło się na nią kilka miejsc. Jak nie macie jeszcze planów na Andrzejki - zachęcamy, warto!

Przyjmujemy rezerwacje na wydarzenie pod numerem telefonu 81 532 44 36.

 

Cena biletu/os.: 150 zł (w cenę wliczony jest catering).

 

Mile widziane ubiory i galanteria z epoki :).

-

Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga bierze sobie za cel odtworzenie życia muzycznego międzywojennej Warszawy. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane przez autorów i grają je tak, jakby grane były w czasie, kiedy powstawały. W tym roku orkiestra wydała swoją pierwszą płytę.

Warszawa okresu międzywojnia była miastem kosmopolitycznym, otwartym na eksperymentowanie i chłonącym zewnętrzne wpływy. W jednym momencie warszawskiej publiczności prezentowano kabaret rodem z Berlina i Paryża, austriackie operetki, nową muzykę amerykańską, tańce latynoskie, czy bliższą odbiorcy muzykę polską, żydowską i romską. Ten wielokulturowy ferment przyczynił się do narodzin nowego, niepowtarzalnego stylu polskiej muzyki popularnej. W ciągu zaledwie dekady powstało tysiące świetnych utworów, z których większość została dawno zapomniana.

 

Mała Orkiestra Dancingowa gra w 11/12-osobowym składzie:

Noam Zylberberg - śpiew / pianino / kierownictwo artystyczne

Michał Górczyński - klarnet / saksofon

Michał Robak - klarnet

Maurycy Idzikowski - trąbka

Filip Mazur - trąbka

Dagna Sadkowska - skrzypce

Zofia Endzelm – skrzypce

Olga Owczynnikow - skrzypce

Mikołaj Majkusiak - akordeon

Andrzej Izdebski - gitara / banjo

Łukasz Owczynnikow - kontrabas

Krzysztof Szmańda – perkusja / wibrafon

Galeria
Sponsorzy/patroni