Piąty Dzień Teatru Publicznego
piątek, 19 kwietnia 2019

18 maja 2019 – już po raz piąty – obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. W towarzyszącej mu w tym roku akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” (3,5 zł) weźmie udział blisko 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast.

Pomysł akcji "biletu do teatru za grosze" zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowe wydarzenie, w które zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski, było jednym z najważniejszych punktów obchodów. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Tak będzie zapewne także w tym roku.

W naszym teatrze 18 maja o 19:00 będziecie mogli zobaczyć spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka - "Bracia Grimm dla dorosłych". Bilety w specjalnej cenie 350 groszy będą jak co roku dostępne tylko w kasie teatru w dniu wydarzenia, czyli 18 maja, ale tym razem dopiero od godziny 12:00. Przypominamy, że jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Nie przegapcie tej daty i bądźcie z nami!

 

Baśnie i legendy zebrane z opowieści ludowych przez braci Grimm od czasu pierwszego wydania (1812) budziły kontrowersje, czy jest to literatura odpowiednia dla dzieci. Wszechobecna przemoc, brutalność i seksualność wprawiały czytelników w konsternację, pomimo budującego morału, że w świecie bohaterów opowieści: dzieci, dorosłych, zwierząt i przedmiotów dobro zwycięża najczęściej. W przedstawieniu autorzy zachowują to, co jest wyjątkowo cenne w zbiorze Grimmów. Różnorodność wielkich opowieści, drobnych legend, bajek abstrakcyjnych,  kołysanek sprawia, że obcujemy z fascynującym kosmosem wyobraźni.

 

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

    

-

Informacje na temat wszystkich granych w ramach tegorocznej akcji spektakli można znaleźć na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu: www.dzienteatrupublicznego.pl.

Galeria
Sponsorzy/patroni