Noworoczny bilet
środa, 8 stycznia 2020

Mamy dla Was ofertę sprzyjającą noworocznym postanowieniom! Udostępniliśmy w kasie naszego teatru pulę biletów na spektakle "Trzy siostry" 10 stycznia i "Kowboje" 11 i 12 stycznia oraz "Hindełe, siostra Sztukmistrza" 30-31.01 i 1-2.02 w cenie 20 zł na miejsca w I kategorii!

Jeśli chcielibyście zacząć swoją teatralną przygodę, albo jesteście naszymi stałymi Widzami i macie do nadrobienia zaległości repertuarowe, stwarzamy ku temu dobrą okazję . Oferta trwa od dziś do najbliższej niedzieli, chyba, że bilety rozejdą się wcześniej, o czym Was poinformujemy. Zapraszamy do telefonicznej rezerwacji miejs i na spacer (dla zdrowia!) do naszej siedziby na Narutowicza 17.

 

-

TRZY SIOSTRY

Tytułowe bohaterki “Trzech sióstr” - Olga, Masza i Irina, córki wysokiego rangą wojskowego, po śmierci ojca trwają uwięzione na dusznej prowincji, zatopione w fantazjach o innym życiu w Moskwie, która jest dla nich symbolem lepszej, utopijnej rzeczywistości. Rytm ich świata wyznaczają kolejne wojskowe interwencje oraz związane z nim przyjazdy i wyjazdy lokalnego garnizonu, a w tle opisywanych wydarzeń czai się nadchodząca wojna rosyjsko-japońska i rewolucje 1905 i 1917 roku. Dodatkowo Czechowowskie postaci skrępowane są przez obowiązujące sentymentalne i emocjonalne konwenanse, których zmuszone są przestrzegać. Ta ponadczasowa klisza salonu końca XIX wieku zaowocowała wieloma równie “uniwersalnymi”, kliszowymi odczytaniami dramatów Czechowa.

-

KOWBOJE

Spektakl „Kowboje” to próba przeniesienia pokoju nauczycielskiego w świat dzikiego zachodu. Kto tu kogo kolonizuje i czy nieustający pojedynek jest jedynym sposobem na osiągnięcie celu? Czy relacje oparte na przemocy, pozwalają się czuć bezpiecznie? Jeśli tak, to komu? Czy spontanicznie uwalniane agresja i wybuchy frustracji są właściwą metodą rozwoju? Czy codzienny strach i niepewność nie doprowadzają do strat, których nie uda się już odrobić?

-

HINDEŁE, SIOSTRA SZTUKMISTRZA

W drodze na aranżowany ślub 21-letnia Hindełe Singer wyrywa strony brulionów zapisanych swoimi opowiadaniami, drze je na maleńkie kawałeczki i wyrzuca z okna jadącego pociągu. Pomieszane fragmenty zdań w jidysz unoszą się na wietrze i opadają na ziemię gdzieś między Lublinem, Warszawą a Berlinem. Siostra noblisty, Izaaka Baszewisa Singera i nie mniej znanego Izraela Joszui Singera, pierwsza pisarka w rodzinie. Pojawia się nagle gdzieś w środku między opowieściami jej braci, niewiele o niej wiadomo. Bibliofil, amerykański krytyk, badaczka, syn, a za nimi my, każdy na swój sposób podąża jej śladami i próbuje poskładać ją z tych porozrzucanych kawałków: niekochanej córki, zapomnianej artystki, opętanej przez dybuka Racheli i wybierającej męski strój Jentł z prozy Izaaka Singera. Wciąż nasuwa się pytanie: po co nam ona? Dlaczego właściwie chcemy ją odnaleźć?

Galeria
Sponsorzy/patroni