Nie wychodź z domu, zobacz się w teatrze!
środa, 25 marca 2020

W centrum zainteresowań naszego teatru stawiamy Was, naszych widzów. W wielu spektaklach Teatru Osterwy mogliście zobaczyć bliskie Wam historie lub te zasłyszane z mediów. Nawet przywołując klasykę literatury nasi twórcy myślą o Was, sprawiając, że szesnastowieczne teksty Szekspira czy odwołujące się do mieszczańskiego teatru XIX wieku przypominają współczesne nam czasy.

Dlatego by przybliżyć widzom, jak przebiega nasza praca w tym trudnym okresie zapraszamy do wspólnej zabawy na naszym facebookowym i instagramowym profilu! Nie wychodząc z domu dajemy możliwość podejrzenia, jak nasi aktorzy ćwiczą w domowym zaciszu do premiery „Nad Niemnem” (którą z powodu pandemii musieliśmy przesunąć na późniejszy termin). Aktorzy grający w spektaklu nagrywają siebie, podczas ćwiczenia roli. Dzięki temu nasi widzowie mogą choć trochę wczuć się w klimat przyszłej premiery i poznać pomysły inscenizatorskie.

Natomiast już od 1 kwietnia na wymienionych portalach publikować będziemy fragmentu ulubionych utworów poetyckich i prozatorskich w wykonaniu aktorów Teatru Osterwy. Nasi fani będą mogli zgadywać, w jakie postacie się wcielają lub jaki utwór recytują!

W akcję  Nie wychodź z domu, zobacz się w teatrze! wpisuje się również cykl Anegdoty na czas zarazy Anny Nowak, naszej aktorki, miłośniczki i pasjonatki Teatru oraz archiwistki. To właśnie ona podczas zwiedzania pokazuje Teatr Osterwy od kulis. Skarbnica wiedzy o teatralnym życiu Lublina i po prostu ikoniczna postać! Jej felietony pełne teatralnych ciekawostek będzie można przeczytać na naszym facebookowym profilu.

Zespół artystyczny włącza się w akcję #zostanwdomu i na profile społecznościowe teatru przesyłają swoje zdjęcia pokazujące jak ten okres spędzają z rodziną i najbliższymi w domowym zaciszu.

Teatr przygotowuje się również do internetowego pokazu spektaklu „Diabeł i tabliczka czekolady” w reżyserii Kuby Kowalskiego, na podstawie reportaży lubelskiego dziennikarza Pawła Piotra Reszki. Przedstawiane przez niego historie układają się w barwną plejadę postaci, w obraz Polski magicznej, zabobonnej i pełnej wewnętrznych sprzeczności.

Zapraszamy do śledzenia wszystkich wydarzeń w ramach akcji Nie wychodź z domu, zobacz się w teatrze! na:

https://www.teatrosterwy.pl/

https://www.facebook.com/TeatrOsterwy/

https://www.instagram.com/teatrosterwy/


 

Galeria
Sponsorzy/patroni