Majowe Zobacz się w Teatrze
czwartek, 23 kwietnia 2020

Dziękujemy, że jesteście z nami online!


Cały czas emitujemy dla Was fragmenty ulubionych utworów poetyckich i prozatorskich w wykonaniu aktorów Teatru Osterwy. Zobaczyło już ponad 1,5 mln osób!

Bardzo nas to cieszy, dlatego przygotowaliśmy na maj więcej atrakcji!

Anna Nowak, nasza aktorka, miłośniczka i pasjonatka Teatru oraz archiwistki publikuje Anegdoty na czas zarazy. To właśnie ona podczas zwiedzania pokazuje Teatr Osterwy od kulis. Skarbnica wiedzy o teatralnym życiu Lublina i po prostu ikoniczna postać! Jej felietony pełne teatralnych ciekawostek możecie przeczytać na naszym facebookowym profilu.


Od początku maja rozpoczynamy akcję internetową nawiązującą do tradycji literackich słuchowisk. Od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 publikować będziemy najciekawsze fragmenty prozy Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Czytać będą nasi aktorzy w domowym zaciszu. Przypomnimy niesamowitą powieść wybitnej polskiej pisarki, nad którą pracowali nasi twórcy przygotowując spektakl!

Dodatkowo w maju w każdą środę odbywać się będą Spotkania z literaturą. Nasi aktorzy czytać będą klasykę polskiej literatury m.in.: wiersze Jana Kochanowskiego, Mikołaja Sępa Sarzyńskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz poezję Karola Wojtyły z okazji stulecia jego urodzin!

Wszystkie wydarzenia w ramach akcji Nie wychodź z domu, zobacz się w teatrze! Można śledzić na:
https://www.teatrosterwy.pl/
https://www.facebook.com/TeatrOsterwy/
https://www.instagram.com/teatrosterwy/


 

Galeria
Sponsorzy/patroni