Trzy siostry - pokaz online
poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Zapraszamy na kolejny pokaz online! Już w najbliższą środę 29 kwietnia o godz. 20.00 pokażemy „Trzy siostry” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego! Zjawiskowy spektakl osadzony w atmosferze dusznej, rosyjskiej prowincji, z surrealistycznym klimatem jak ze snu. Nie przegapcie!


Link do transmisji pojawi się w wydarzeniu na Facebooku (jako pokaz premierowy).


Tytułowe bohaterki “Trzech sióstr” - Olga, Masza i Irina, córki wysokiego rangą wojskowego, po śmierci ojca trwają uwięzione na dusznej prowincji, zatopione w fantazjach o innym życiu w Moskwie, która jest dla nich symbolem lepszej, utopijnej rzeczywistości. Rytm ich świata wyznaczają kolejne wojskowe interwencje oraz związane z nim przyjazdy i wyjazdy lokalnego garnizonu, a w tle opisywanych wydarzeń czai się nadchodząca wojna rosyjsko-japońska i rewolucje 1905 i 1917 roku. Dodatkowo Czechowowskie postaci skrępowane są przez obowiązujące sentymentalne i emocjonalne konwenanse, których zmuszone są przestrzegać. Ta ponadczasowa klisza salonu końca XIX wieku zaowocowała wieloma równie “uniwersalnymi”, kliszowymi odczytaniami dramatów Czechowa.

reżyseria: Jędrzej Piaskowski
dramaturgia: Hubert Sulima
scenografia/reżyseria świateł: Aleksander Prowaliński
kostiumy: Hanka Podraza
choreografia: Katarzyna Sikora
muzyka: Jan Tomza-Osiecki


Obsada:
Magdalena Sztejman, Edyta Ostojak, Lidia Olszak, Jolanta Rychłowska, Daniel Dobosz, Wojciech Rusin, Maciej Grubich, Paweł Kos, Daniel Salman, Janusz Łagodziński
 

Galeria
Sponsorzy/patroni