Wieczór Trzech Króli - Gramy na żywo!
wtorek, 5 stycznia 2021

Ależ mamy wspaniałe wieści dla Was! Niespodzianka goni niespodziankę. Już w tę środę, tj. 6 stycznia o godz. 19.00 będziecie mogli zobaczyć po raz pierwszy w formie streamingu live, spektakl "Wieczór Trzech Króli" w reż. Łukasza Kosa. Spektakl zagramy na żywo na naszej scenie i udostępnimy streaming w internecie na platformie Vimeo.

Dla nas jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii naszego teatru zrealizujemy taką formę emisji spektaklu. Mamy nadzieję, że będziecie z nami w tym dniu!

Poniżej link, który będzie aktywny 06.01.2021r.  o godz. 19.00:

https://vimeo.com/497021458/a5a75dc090

Opis spektaklu:


"Szekspir albo co chcecie, czyli przedstawienie na Wieczór Trzech Króli"


Pełen romantycznych uniesień, uwodzenia i przebieranek “Wieczór Trzech Króli” uporczywie do nas wraca. To już piąta realizacja tego tekstu w historii "Osterwy". Z jakiegoś powodu co dwie, trzy dekady mierzą się z nim kolejne pokolenia naszych aktorów. W legendę obrosła już lubelska prapremiera tej sztuki wystawiona 1 lutego 1921 roku z entuzjastycznie przyjętą kreacją Ludwika Solskiego.


Akcja tej komedii osadzona jest w odległej krainie zwanej Ilirią. Zaludniają ją postaci, które za wszelką cenę, często niezgrabnie poszukują ciepła i miłości. Rządzona prawem maskarady, ukrywania tożsamości i wszechobecnego odgrywania ról Iliria jest niejako odbiciem naszej rzeczywistości. Teatr po raz kolejny ma być "lustrem podstawionym rzeczywistości".


Kiedy przyglądamy się perypetiom Wioli i Sebastiana, bliźniąt rozdzielonych w katastrofie morskiej, beznadziejnie romantycznego księcia Orsino czy pogrążonej w żałobie pięknej Oliwii zauważamy, że za typową szekspirowską przebieranką kryje się wiele niedających spokoju pytań i głęboka refleksja nad naszym miejscem w świecie, szczególnie w czasach chaosu, niepewności i nieustannego deszczu. Refleksja podobnej rangi, co ta zawarta w "Hamlecie". Szekspir obie te sztuki pisał w podobnym czasie, na przełomie XVI i XVII wieku, pod koniec złotego wieku panowania królowej Elżbiety I. "Wieczór..." zdaje się być odpowiedzią na "Hamleta", jest jednak pogodniejszy. To próba znalezienia wyjścia z kryzysu, którego oznaki znajdujemy w dramacie o duńskim księciu.


Szekspir dopisuje do tytułu “albo co chcecie" i daje nam to, czego oczekujemy ╴pisze komedię, kreuje uwodzicielski, skrzący się humorem świat, który choć trzeszczy w szwach, staje się rodzajem ratunku, szansą na ukrycie się. Fantastyczna i wykrzywiona Iliria jest dla bohaterów tej historii (i dla samego Szekspira) miejscem schronienia przed tym, co nieokiełznane i niebezpieczne na zewnątrz. I być może dla nas podobnie przedstawienie i teatr mogą stać się schronieniem na czas długiej zimy, która przed nami. Cieszymy się, że będziemy mogli spędzić ten czas razem. Chcemy Państwa bawić każdego wieczoru!


Opracowanie tekstu i dramaturgia/Hubert Sulima
Reżyseria/ Łukasz Kos
Scenografia/ Paweł Walicki
Scenografia multimedialna/ Patrycja Płanik
Kostiumy/ Maja Skrzypek
Muzyka/ Dominik Strycharski
choreografia/ Katarzyna Sikora

Obsada:
Justyna Janowska , Paweł Kos, Marta Ledwoń, Edyta Ostojak , Nina Skołuba - Uryga, Magdalena Sztejman, Daniel Dobosz, Przemysław Gąsiorowicz, Wojciech Rusin, Krzysztof Olchawa, Tomasz Bielawiec, Anna Nowak

Galeria
Sponsorzy/patroni