Warsztaty aktorskie w naszym teatrze
poniedziałek, 26 kwietnia 2021
Marzysz o karierze aktora?
Planujesz zdawać egzamin do szkoły teatralnej? 
A może przed Tobą ważny konkurs recytatorski lub występ?
 
Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiesz TAK, to ten kurs jest dla Ciebie.
 
Edyta Ostojak, wielokrotnie nagradzana aktorka Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, poprowadzi cykl spotkań, które przygotowują kandydatów do szkół teatralnych, ale nie tylko. 
Podczas zajęć:
• skupisz się na analizie i interpretacji aktorskiej tekstu (proza, wiersz),
• wspólnie z Edytą dokonasz analizy kontekstu literackiego, historycznego a przede wszystkim fabularnego i psychologicznego tekstu,
• uzyskasz pomoc w doborze tekstów, które pomogą uwydatnić twój talent, wrażliwość, pokazać wyjątkowość i elastyczność aktorską,
• wykonasz konkretne  zadanie aktorskie,
• dowiesz się jak oswoić lęk i tremę, nauczysz się jak je wykorzystać podczas wystąpienia oraz jakich błędów unikać w trakcie egzaminu.
 
Konsultacje prowadzone będą na platformie ZOOM w kameralnej grupie (6 osób). W przypadku zluzowania obostrzeń warsztaty odbędą się stacjonarnie w teatrze. Konsultacje zostaną podzielone na 4 spotkania po 1,5h. 
 
Koszt: 240 zł/os. za cały cykl. 
 
Zgłoszenia przyjmujemy do 2 maja na adres: edukacja@teatrosterwy.pl .
UWAGA! Decyduje kolejność zgłoszeń. 
 
 
Edyta Ostojak - ukończyła kierunek aktorski Wydziału Lalkarskiego Wrocławskiej PWST (2014). Aktorka Teatru Osterwy od 2017 roku. 
Będąc studentką trzeciego roku zadebiutowała w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu rolą Ester Pławner w spektaklu "Korzeniec" w reż. Remigiusza Brzyka (2012), za którą otrzymała: 
• nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę żeńską na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie (2012), 
• drugą nagrodę za debiut żeński na Festiwalu Debiutów Pierwszy Kontakt w Toruniu (2013), 
• Złotą Maskę za rolę Ester Pławner w Korzeńcu i rolę Alicji w Alicji w Krainie Czarów w reż. Stanisława Melskiego (2013), 
• wyróżnienie aktorskie na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Dwa Teatry w Sopocie. 
Otrzymała również wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za rolę Migawki w spektaklu "Najmniejszy bal świata" w reż. Anety Głuch - Klucznik oraz Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców (2015). 
Była aktorką Teatru Zagłębia w latach 2013 - 2017. Współpracowała gościnnie z Teatrem Współczesnym w Warszawie oraz Teatrem Polskiego Radia. 
Obecnie można ją zobaczyć również na deskach Teatru Starego w Lublinie. Występowała epizodycznie w serialach, a także filmach Grzegorza Jaroszuka i Piotra Trzaskalskiego.
Galeria
Sponsorzy/patroni