WARSZTATY "SIEĆ EMOCJI"
czwartek, 24 czerwca 2021
„Sieć emocji” to propozycja warsztatów aktorsko-wokalnych oraz scenograficzno-multimedialnych, które są skierowane do młodzieży w wieku 13 – 18 lat. Projekt będzie realizowany w terminie 9-22 sierpnia 2021 r. a finałowy pokaz odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Warsztaty poprowadzą aktorzy teatru przy wsparciu pedagoga teatru i psychologa.
Rok 2020 przeniósł niemal całe nasze życie do sieci, nakazał dystans społeczny, edukację zdalną, mocno ograniczył budowanie relacji międzyludzkich. Większość obostrzeń dotyczyła właśnie młodzieży, a ich codzienność już i tak połączona z wirtualną rzeczywistością, jeszcze bardziej przeniosła się przed ekrany komputerów i telefonów. Z tego powodu wspólnie z młodzieżą, wykorzystując teatralne środki wyrazu, weźmiemy na warsztat media społecznościowe i wszechobecne tam emotikony. Wspólnie zastanowimy się, jak wyraża się emocje i kreuje samego siebie przy pomocy mediów społecznościowych oraz jak te media wpływają na samoocenę. Sprawdzimy także na ile anonimowość wpływa na ekspresję i czy w ogóle prawdziwa anonimowość w Internecie istnieje.
Podczas warsztatów chcemy wspólnie z młodzieżą rozpoznać jak świat wirtualny wpływa na nasze realne życie, nazwać uczucia i procesy emocjonalne towarzyszące nam na co dzień, zarówno w rzeczywistości, jak i w sieci, ponieważ te sfery nieustannie się przeplatają. Efekty naszej pracy zaprezentujemy podczas finałowego pokazu w Teatrze im. Juliusza Osterwy.
Prowadzący warsztaty: Marta Bojarska, Marta Ledwoń, Marta Zbańska, Wojciech Rusin oraz Magdalena Klimkiewicz (psycholog). Na warsztaty zapraszamy także młodzież z niepełnosprawnościami.
 
Zapisy trwają do końca lipca, decyduje kolejność zgłoszeń. 
Koszt warsztatów: 200 zł 
W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia, kontakt telefoniczny i mailowy do uczestnika i rodzica, i wysyłać na adres: edukacja@teatrosterwy.pl 
Szczegółowych informacji na temat warsztatów udziela Marta Bojarska (tel. 885250253, e-mail: edukacja@teatrosterwy.pl) 
 
 
 
 
 
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
 
 
Partnerem projektu jest Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
Galeria
Sponsorzy/patroni