Konfrontacje 2021: Widzieć chcę więcej
piątek, 8 października 2021

Festiwal „Konfrontacje Teatralne” to przede wszystkim prezentacja znakomitych spektakli teatralnych, specjalnie wyselekcjonowanych dla lubelskiej publiczności. Podczas ostatniego, przedłużonego ze względu na pandemię, sezonu teatralnego twórcy festiwalu znaleźli wiele interesujących propozycji. Sięgnęli po spektakle kameralne, które w ostatnich latach nie dały się przyćmić przez monumentalne produkcje. Zdecydowali, że w czasie pandemii poszukają w teatrze wyciszenia, kameralności, dystansu oraz szczególnie dla ważnych – tematów społecznych.

Na scenie  naszego Teatru zagrany zostanie "Koniec z Eddym" Teatru Studio w reżyserii Anny Smolar. Ten doceniony przez krytykę teatralną spektakl porusza temat emancypacji jednostki z dzieciństwa pełnego upokorzenia, biedy i braku akceptacji, czyli jak pisze autor – „przeszłości i opowieści, której nie wybrałem i od której chciałem uciec”. Na ten spektakl zapraszamy już 12 października o godznie 19.00.

W ramach festiwalu nasz teatralny Zespół zagra także "Norę" w reżyserii Kuby Kowalskiego. Ten ibsenowski dramat głęboko porusza. Przebudzenie Nory, stopniowe rozpoznanie mechanizmów, według któych działa i gestów, które powtarzała bezwiednie prowadzi ją do podjęcia najtrudniejszych decyzji. Jest to jedna z najpiękniejszych opowieści o głębokiej, ale bolesnej przemianie. "Nora" 16 października o godzinie 19.00.

Szczegóły o 26. edycjo Festiwalu „Konfrontacje Teatralne” są dostępne na stronie konfrontacje.pl

 

 

Galeria
Sponsorzy/patroni