"Antygona w Nowym Jorku"
poniedziałek, 18 października 2021

W ubiegłym tygodniu „Antygona w Nowym Jorku” gościła na scenach w Kraśniku i Szczebrzeszynie. Od czwartku do niedzieli będzie można zobaczyć ją w naszym teatrze.
 

To doskonała i bardzo mocna sztuka. Wedle Jana Kotta jedna z trzech najwybitniejszych sztuk napisanych po polsku w XX wieku, obok Emigrantów Mrożka i Do piachu Różewicza. Akcja sztuki rozgrywa się w środowisku bezdomnych i imigrantów zamieszkujących slumsy i dzielnice nędzy w jednej z największych i najbogatszych metropolii. Dramatopisarz opowiada o ludziach, których często widzimy – brudnych, głodnych, obładowanych reklamówkami, w których mieszczą cały swój dobytek. Głowacki zobaczył w nich ludzi, którym wszystko można odebrać, ale nie godność. Sztuka ma charakter ostrej, śmiesznej i uniwersalnej tragifarsy, która dotyczy każdego z nas.

 
Wedle Jana Kotta jedna z trzech najwybitniejszych sztuk napisanych po polsku w XX wieku, obok Emigrantów Mrożka i Do piachu Różewicza. Akcja sztuki rozgrywa się w środowisku bezdomnych i imigrantów zamieszkujących slumsy i dzielnice nędzy w jednej z największych i najbogatszych metropolii. Dramatopisarz opowiada o ludziach, których często widzimy – brudnych, głodnych, obładowanych reklamówkami, w których mieszczą cały swój dobytek. Głowacki zobaczył w nich ludzi, którym wszystko można odebrać, ale nie godność. Sztuka ma charakter ostrej, śmiesznej i uniwersalnej tragifarsy, która dotyczy każdego z nas.
 
 
GRAMY:

w piatek 22 października o godz. 10.00 i 19.00 

w sobotę 23 października o godz. 19.00

w niedzielę 24 października o godz. 17.00

 

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji miejsc online, mailowo, telefonicznie i w kasie teatru.

Na Państwa telefony czekamy pod numerami: 786 814 125, 885 250 253

Galeria
Sponsorzy/patroni