czwartek, 14 kwietnia 2022

„Jak zagrać miłość, kto może grać miłość i jakie miłości chcemy widzieć na scenie teraz?” – pyta Klaudia Hartung – Wójciak reżyserka i dramaturżka spektaklu „jestem lekka jak rzęsa wiatru. pienię się. jestem piana.” 

poniedziałek, 11 kwietnia 2022

Za nami premierowy weekend. Na scenie naszego teatru po raz pierwszy został wystawiony jeden z najstarszych polskich dramatów – „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” Mikołaja z Wilkowiecka.

poniedziałek, 11 kwietnia 2022

Jeszcze nie do końca opadły nam emocje po premierze „Historyji…” a już zapraszamy na kolejną. Za niecałe dwa tygodnie premiera spektaklu „jestem lekka jak rzęsa wiatru. pienię się. jestem piana.” w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak.

środa, 6 kwietnia 2022

Jutro prapremiera „Historyji o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”Dzisiaj oddajemy głos twórcom spektaklu.

wtorek, 5 kwietnia 2022

Świętokradcze drgania… - Monika Florek-Mostowska (Grupa Krytycznoteatralna.) pisze o "Drganiu świetlików" w reżyserii naszej Hanki Brulińskiej.

poniedziałek, 4 kwietnia 2022

HISTORYJA SŁOWA - O języku w sztuce i teatrze - debata w naszym teatrze i online na profilu teatru na Facebooku. Zapraszamy 5 kwiewtnia o 10.30.

poniedziałek, 28 marca 2022

To był szczególny dzień dla nas - teatralnej społeczności. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszym Koleżankom i Kolegom ze sceny, kulis i administracji, których praca została szczególnie wyróżniona.

poniedziałek, 28 marca 2022

5 kwietnia zapraszamy na nasz profil na Facebooku – będziemy dla Państwa transmitować debatę: „HISTORYJA SŁOWA. O języku w sztuce i teatrze” jako wydarzenie towarzyszące naszej premierze (7 kwietnia).

poniedziałek, 28 marca 2022

Choć w tytule jest „Prawda” to dramat wydaje się być rozpisaną na czwórkę bohaterów opowieścią, która skrywa w swoim wnętrzu bohatera bezosobowego – KŁAMSTWO. To ono, pozostając w opozycji do tytułu sztuki, staje się siłą napędową misternie utkanej intrygi.

środa, 23 marca 2022

W niedzielę 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru. Zapraszamy do wspólnego świętowania podczas spektaklu "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej. 

środa, 23 marca 2022

Przed nami piękny, wiosenny, premierowy kwiecień. 

7 kwietnia "Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" 
23 kwietnia "Jestem lekka jak rzęsa wiatru. Pienię się. Jestem Piana"

poniedziałek, 21 marca 2022

W tym tygodniu na naszej scenie tragedia ludzi głupich - „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Sponsorzy/patroni