Tytuł: Diabelski młyn
Autor: Eric Assous
Tytuł oryginału: Les montagnes russes
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Opis

Za wieloznacznym tytułem stoi nieprosta historia dwóch osób. ON – dystyngowany pan w średnim wieku. ONA – tajemnicza, młoda kobieta. Ponieważ nic o nich nie wiemy, już od pierwszych minut spektaklu zaczynamy zadawać pytania: Kim są?, Kim są dla siebie?, W jakim celu się spotkali? Gra w „kto jest kim” intryguje i wciąga.
Wszystkie wątki uzyskują sens w zaskakującym finale, w którym ICH historie urzeczywistniają się. Dopiero wtedy widzowie odkrywają skomplikowaną przeszłość bohaterów oraz konsekwencje, które przychodzi im ponieść i doświadczają swoistego katharsis.
Spektakl skłania do stawiania fundamentalnych pytań o to, co w relacjach z drugim człowiekiem jest najważniejsze i pokazuje, że zawsze ponosimy konsekwencje swoich decyzji.
– Historię „Diabelskiego młyna” podamy w sposób prosty, zabawny i logicznie spójny, który sprawi, że mówiąc o rzeczach ważnych, tekst nie ma ciężaru moralitetu, a raczej lekkość farsy – zapewnia reżyser Marek Pasieczny.
 

Uprzejmie informujemy, że ze względu na układ sceny, spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o przybycie na spektakl z kilkunastominutowym wyprzedzeniem.

Informacje
Premiera: 01.10.2022r.
Czas trwania: 1 h 15 min
Liczba przerw: 
Realizatorzy
reżyseria: Marek Pasieczny
Opracowanie tekstu: Tomasz Bielawiec, Kamila Janik
scenografia i kostiumy: Katarzyna Sobolewska
Muzyka: Tomasz Bielawiec
Muzyka i reżyseria świateł: Piotr Bartoszewicz
Inspicjent/Sufler: Monika Jabłońska-Sowa
Obsada
Galeria
Sponsorzy/patroni