Tytuł: ALE JAZZ. Rodzinne spotkanie z muzyką PLAYING FAMILY
Opis

Spektakle teatralne to nie tylko tekst i aktorzy, ale również scenografia, ruch a także… muzyka!
Specjalnie dla naszych młodych widzów przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, podczas którego udowodnimy, jak ważnym środkiem teatralnym jest dźwięk. Już 23 października o godzinie 12:00 na naszej Dużej Scenie wystąpi Playing Family, czyli zespół jazzowy w składzie:

Leszek Nowotarski – saksofon

Robert Szczerba – puzon

Piotr Nowak – trąbka

Tomasz Białowolski – fortepian

Szymon Frankowski – kontrabas

Michał Peiker – perkusja

 

Paying Family to polska formacja jazzowa powstała w Krakowie w 1964 roku, oryginalnie wykonująca głównie jazz tradycyjny z epoki lat 20. i 30. XX w. Reaktywowana ponownie w 1979 r. zmieniła stylistykę na swing oraz jazz mainstreamowy. Zespół w swoim pierwszym składzie: Janusz Nowotarski (lider, klarnecista), Bogusław Mazurkiewicz, Andrzej Czechowski, Wojciech Salomon, Tadeusz Oferta, Jan Poprawa oraz Andrzej Czernicki zadebiutował na Krakowskich Zaduszkach Jazzowych. W 1967 r. zdobył pierwsze miejsce na festiwalu "Jazz nad Odrą" w kategorii jazz tradycyjny. W 1969 r. zawiesił działalność. Występująca na deskach naszego Teatru formacja stanowi odświeżony skład, czerpiący z twórczości jazz bandu „Playing family” utworzonego w roku 1964.


Na „ALE JAZZ - Rodzinne spotkanie z muzyką Playing Family” zapraszamy w szczególności rodziców wraz z dziećmi. Artyści opowiedzą o swoich instrumentach, ich możliwościach oraz unikalnych dźwiękach. Wspólnie z jazz bandem rozbudzimy w najmłodszych (i ich rodzicach) pasję do muzyki oraz nauczymy się jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania jazzu.


Wydarzenie jest biletowane.

W celu zakupu biletów zapraszamy do kasy Teatru bądź na STRONĘ


CENY BILETÓW
indywidualne: 30 zł
grupowe: 27 zł


 

Sponsorzy/patroni