Tytuł: Mój boski rozwód
Autor: Geraldine Aron
Tytuł oryginału: My Brilliant Divorce
Przekład:
Opis

„Mój boski rozwód” Geraldine Aron to uwielbiana przez widzów sztuka, która pobija rekordy obecności na afiszach. Międzynarodową popularność przyniosło przedstawienie opowieści o trudnym momencie w życiu kobiety, które nie jest jednak pozbawione elementów humorystycznych i dowcipnych.
Główna bohaterka Angela dzieląc się z widzami swoimi przeżyciami, wzrusza i skłania do refleksji nad siłą miłości i bólem po zdradzie. To też historia o przemijaniu i poszukiwaniu radości życia, w której na pierwszy plan wysuwa się temat kobiecości. Także tej określenia na nowo – bez kontekstu bycia „tylko” żoną. Popularność sztuki bierze się więc także z jej autentyczności i tego, że wiele kobiet odnajduje w Angeli siebie samą.
Na lubelskiej scenie w rolę Angeli wciela się doceniana i lubiana przez publiczność Magdalena Sztejman, aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy. Sztukę reżyseruje Marek Pasieczny. Monodram powstał w ramach inicjatyw aktorskich, czyli Demokreacji.
 

Uprzejmie informujemy, że ze względu na układ sceny, spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o przybycie na spektakl z kilkunastominutowym wyprzedzeniem.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie jest Instytucją Samorządu Województwa Lubelskiego wspólnie prowadzoną z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki

 

Patronat medialny: Radio Lublin, TVP 3 Lublin i Spotted Lublin

 

REZERWACJE I ZAKUP BILETÓW

BILETY

Kasa Teatru

wt.-pt. 13:00-19:00

sb.-nd. 16:00-19:00

+48 81 532 42 46

+48 605 274 673

kasa@teatrosterwy.pl

Obsługa Widza

pn.-pt. 8:00-16:00

+48 81 532 44 36

+48 786 814 125

biuro@teatrosterwy.pl

 

Teatr prowadzi sprzedaż wejściówek w cenie 30 zł. Wejściówki można kupić w kasie teatru na 15 minut przed spektaklem. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Informacje
Premiera: 01.04.2023r.
Czas trwania: 75 min.
Liczba przerw: 
Realizatorzy
Reżyseria: Marek Pasieczny
Przekład: Anna Wołek, Krystyna Podleska
Scenografia i kostiumy: Bronka de Sage
Muzyka: Robert Łuczak
Światła: Piotr Bartoszewicz
Inspicjent: Małgorzata Bigelmajer
Koordynator projektu: Magdalena Andrasz
Obsada
Sponsorzy/patroni