Tytuł: Scena Reduta | Rachela
Opis

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w sekretariacie ZDK lub online (w sprzedaży stacjonarnej obowiązują zniżki KZ, KDR, KS).

Monodram  „Rachela”  jest  spektaklem  wyjątkowym  w  treści  i  formie.  Wstrząsające  zapiski  Ra-cheli Auerbach, która przez długi czas prowadziła kuchnię przy ul. Leszno 40 w Warszawie, są świadectwem ludzkich tragedii, tym bardziej okrutnych, że stały się powszedniością. To właśnie kuchnia jest „miejscem” akcji monodramu, gdzie w kolejce po zupę, jak po przepustkę do życia, stoją „bohaterowie” dramatu przywoływani w monologu przez Rachelę. Tu spotykają się życiory-sy skazanych na śmierć, to tu przychodzą po nadzieję.

Jowita Budnik

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Związana z Agencją Aktorską Jerzego Gudejki. Laureat-ka nagród aktorskich na festiwalach filmowych w Chicago, Gdyni, Karlowych Warach i Valladolid. Zdobywczyni  Polskiej  Nagrody  Filmowej  Orzeł  za  rolę  w  filmie  „Plac  Zbawiciela”  (reż.  Joanna  Kos-Krauze  i  Krzysztof  Krazue).  Odtwórczyni  roli  Racheli  Auerbach  w  filmie  Roberty  Grossman  „Kto napisze naszą historię”.

Autor: Rachela Auerbach
Adaptacja: Radosław Paczocha
Reżyseria: Iwona Siekierzyńska
Scenografia i kostiumy: Radosław Dębniak i Monika Graban
Realizacja TV: Waldemar Stroński
Dźwięk: Roman Rutyna
Muzyka: Marzena Majcher

Obsada: Jowita Budnik (Rachela)

Sponsorzy/patroni