Tytuł: Uciekinierki
Autor: Pierre Palmade & Christophe Duthuron
Tytuł oryginału: Fugueuses
Przekład:
Opis

Znasz to uczucie, gdy jedyne na co masz ochotę, to schować się lub uciec? Zostawić za sobą wszystko to, co Cię otacza i zacząć życie od nowa?

A co gdybyś stojąc nad przepaścią odważył/a się skoczyć w nieznane? Przecież gorzej być nie może… Właśnie taką decyzję podjęły bohaterki spektaklu “Uciekinierki”, jakie konsekwencje poniosą?

Margot (Marta Ledwoń) – matka i żona, niezauważana przez rodzinę, zmęczona codziennością, w której zagubiła samą siebie, spotyka Claude (Magdalena Sztejman) - dojrzałą kobietę, pozostawioną przez syna w domu starców. Zestawiają swoje życia licytując się na tragizm dotykający każdej z nich. Która ma pierwszeństwo w ucieczce przed codziennością?


„Uciekinierki” w reżyserii Marka Pasiecznego to komedia egzystencjalna, traktująca drogę jako metaforę domu. Spektakl, w którym każdy zobaczy choć cząstkę siebie. Opowieść o odwadze, poszukiwaniu własnego „ja” oraz dążeniu do szczęścia. “Uciekinierki” to demonstracja kobiecej przyjaźni, która rodzi się w najmniej oczekiwanym momencie. Mimo że relacja bohaterek rozpoczyna się od sprzeczki, a następnie nie brakuje w niej wzajemnego krytycyzmu, jest obrazem kobiecej solidarności. Margot i Claude, na pozór tak różne, wspólnie odbywają najtrudniejszą podróż – w głąb duszy. Bohaterki budują więź zaspokajającą pustkę, która trawi je od środka.

Czy istnieje Margot, która nie występuje w kontekście swojej rodziny? Czy jej tożsamość to tylko bycie matką i żoną?
Czy Claude, mimo wieku, może jeszcze wieść ekscytujące życie? Czy jej młoda dusza ukryta w ciele starszej kobiety znajdzie swoje szczęście?

Ucieknij razem z bohaterkami, obserwując ich przygody w drodze po szczęście.

REZERWACJE I ZAKUP BILETÓW
KUP BILET

Kasa Teatru
wt.-pt. 13:00-19:00
sb.-nd. 16:00-19:00
+48 81 532 42 46
+48 605 274 673
kasa@teatrosterwy.pl
Obsługa Widza
pn.-pt. 8:00-16:00
+48 81 532 44 36
+48 786 814 125
biuro@teatrosterwy.pl

Teatr prowadzi sprzedaż wejściówek w cenie 30 zł. Wejściówki można kupić w kasie teatru na 30 minut przed spektaklem. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie jest Instytucją Samorządu Województwa Lubelskiego wspólnie prowadzoną z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki
Patronat medialny: Radio Lublin, TVP 3 Lublin i Spotted Lublin
 
#DEMOKREACJE

Informacje
Premiera: 8.06.2024
Czas trwania: 75 min
Liczba przerw: brak
Realizatorzy
Opieka reżyserska: Marek Pasieczny
Scenografia i kostiumy: Bronka de Sage
Muzyka: Robert Łuczak
Realizacja światła: Piotr Bartoszewicz
Inspicjentka: Małgorzata Bigelmajer
Obsada
Sponsorzy/patroni