• Daniel Salman nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za rok 2023
  • ON I ONA - KIM SĄ DLA SIEBIE I DLACZEGO SIĘ SPOTKALI?
  • Czego nie widać - komedia wszech czasów
Beata Passini
Aktorka, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Z Teatrem im. J. Osterwy związana od początku sezonu teatralnego 2021/2022.
Od kilku lat współpracuje z grupą NeTTheatre w Lublinie. Gościnnie współpracuje z Teatrem Lalki i Aktora w Opolu, gdzie zagrała rolę m.in. „Śmierci” w spektaklu „Morrison/Śmiercisyn”- tekst Artur Pałyga, reżyseria Paweł Passini, dziewicy w spektaklu ”Dziady”, Audy w „ 80 dni dookoła świata” w reż. Jerzego Bielunasa i muzyką Mateusza Pospieszalskiego oraz rolę księżniczki wojowniczki w „Zagubionym chłopcu”- tekst Artur Pałyga. Spektakl „Zagubiony chłopiec” został laureatem Grand Prix 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej”.
Zagrała role w spektaklach „ #Chybanieja”, „Burza”, „Hideout”, „Znak Jonasza”, „Ala ma Sen”, „Kryjówka”. „Kryjówka” prezentowana była w Chinach w Teatrze Wielkim w Tianjinie (Tianjin Grand Theatre), oraz w Harbinie (Harbin Grand Theatre). 
Brała udział w projekcie artystyczno-badawczym „Dynamika Metamorfozy” w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego. Grała jedną z głównych ról w spektaklu reżyserii Jadwigi Rodowicz-Czechowskiej „Ach, czego potrzeba dla duszy”. „Dziady polsko-japońskie / Soreisai 祖霊際” według koncepcji i w reżyserii Jadwigi Rodowicz-Czechowskiej przedstawione zostały w Tokio w Teatrze X-Cai oraz w świątyni buddyjskiej Saitokuji w dzielnicy Asakusa.
Przez kilka lat współpracowała z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Brała udział m. in. w spektaklu „Scat” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka i muzyką Leszka Możdżera, „West side story”, „Kaj i Gerda”. Brała udział w koncercie Wojciecha Kościelniaka „Zegar”. Prowadziła śpiewaną konferansjerkę podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Brała udział w autorskim przedstawieniu „Moją twarz Ci opiszę” będącego częścią Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu- nurt off. Brała udział w widowisku muzycznym 2xStrajk - reżyseria Jerzy Połoński, choreografia Jarosław Staniek. 
W 2016 roku wraz zespołem DRood’s Brothers brała udział w gali konkursu „Europejski Poeta Wolności” z koncertem „Słowa skrzydlate. Bukiet piór”, w tym samym roku zagrała utwór Wyspiańskiego „Requiem” w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. W 2018 roku wystąpiła w Rzeszowie w performansie „Tableau Vivant- Żywy Obraz” oraz w widowisku muzycznym „ Red Rexen Temple. The Show.”. Oba projekty prezentowane były w ramach Festiwalu Wschód Kultury- Europejski Stadion Kultury.
Wokalistka w koncertach realizowanych we Wrocławiu w ramach projektów muzyczno-teatralnych (m. in. Pieśni Naszych Sąsiadów), podczas Nocy Kultury w Lublinie, festiwalu „Konfrontacje”.
W Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie zadebiutuje w spektaklu „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”.
Galeria

Role
konserwator BP, dr sztuk plastycznych, obecna prodziekan wydziału konserwacji; także: Joanna/Archanioł Michał
Sponsorzy/patroni