Czemu do Ciebie nie piszę?
wtorek, 8 listopada 2016

„Czemu do Ciebie nie piszę?” to pierwsza realizacja z cyklu. Będzie to instalacja performatywna inspirowana „Cierpieniami młodego Wertera”, w której motywy z powieści Goethego odkrywane są i rozczytywane poprzez dzisiejszą wrażliwość i język najnowszej sztuki. Impulsem do stworzenia instalacji stały się pytania o emocjonalność, romantyczną i współczesną, jej wyraz i sposoby doświadczenia – zarówno w sztuce, jak i w życiu. Troje głównych bohaterów „Cierpień młodego Wertera” staje się tu swoistym materiałem do badań, snucia fantazji i tworzenia wariantów tej opowieści.

 

Spektaklowi towarzyszą warsztaty dla młodzieży. Najbliższe pokazy odbędą się w dniach:  1 i 2 grudnia o godz. 10:00. Bilety w cenie 20 zł. Zapraszamy!

 

Instalacja jest pierwszym wydarzeniem z cyklu artystycznego pt. "Lektura - work in progress" tworzonego przez młodych ludzi dla młodzieży. Zapraszamy studentów reżyserii do sięgnięcia po szkolne lektury i przeniesienie ich do teatru. Chcemy w ten sposób przybliżać młodzieży ważne utwory literackie i adaptować je na scenę tak, by były dla nich bardziej zrozumiałe i bliższe ich wrażliwości.

Galeria
Sponsorzy/patroni