"Nora" na Dużej Scenie
poniedziałek, 25 kwietnia 2022
W naszym teatrze choć przez chwilę rządzą kobiety. Już od czwartku naszą Dużą Sceną zawładnie Eleonora Helmer. 
Po premierze niezwykle zmysłowego i eterycznego spektaklu „Jestem lekka…” zapraszamy na energetyczną i wyzwoloną „Norę” Henrika Ibsena. To spektakl, który uważany jest za pierwszy otwarcie feministyczny tekst w historii dramatu. Tytułowa Nora to kobieta, która odnalazła w sobie odwagę aby opuścić swój ułożony, bardzo rodzinny świat i spróbować zrozumieć siebie.
O głównej bohaterce i samym spektaklu mówi reżyser – Kuba Kowalski. 
„Przebudzenie Nory, stopniowe rozpoznanie mechanizmów, według których działała i gestów, które powtarzała bezwiednie, nieuchronnie prowadzi ją do porzucenia rodziny i wyrzucenia siebie samej poza margines społeczeństwa. Nie ma tu łatwej i radosnej wolności, nie ma kiczu emancypacji – dramat Ibsena jest jedną z piękniejszych opowieści o głębokiej, ale bolesnej przemianie. Nora wychodzi pokiereszowana, niepewna, pozbawiona nazwiska, ale stąpa jakby mocniej po ziemi i mówi głosem, którego jest świadoma. W dzisiejszych czasach, pełnych populistycznych kłamstw i medialnej dezinformacji, widzę ogromną potrzebę opowieści o kobiecie, która znajduje odwagę przejrzeć się w lustrze i wybić na niezależność.”
 
Mamy dla Was specjalną promocję na bilety. 
 
KUP 1 BILET A DRUGI OTRZYMASZ GRATIS
Promocja dotyczy biletów normalnych dla miejsc w I kategorii. Aby skorzystać z niej on-line należy wybrać 2 bilety specjalne w cenie 30 zł za jeden. 
 
 
GRAMY: 
28 kwietnia 2022 r. o godzinie 19.00 
29 kwietnia 2022 r. o godzinie 19.00
30 kwietnia 2022 r. o godzinie 19.00
1 maja 2022 r. o godzinie 19.00
3 maja 2022 r. o godzinie 19.00
Galeria
Sponsorzy/patroni