Kalendarz
PNWTŚRCZWPTSOBND
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
22
23
26
28

OFERTA EDUKACYJNA ONLINE

 

Spektakle online

Spektakle teatralne, najchętniej oglądane przez grupy szkolne, są obecnie nagrywane i przenoszone do Internetu, aby można je było obejrzeć siedząc w domu czy w szkolnej ławce. Już w styczniu zaprosimy szkoły na spektakle „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w reż. Jędrzeja Piaskowskiego, „Psie serce” Michaiła Bułhakowa w reż. Igora Gorzkowskiego oraz „Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego w reż. Piotra Ratajczaka. Więcej na VOD. Dla nauczycieli, którzy zdecydują się obejrzeć z klasą spektakl online, przygotowaliśmy scenariusz lekcji wprowadzającej oraz omawiającej przedstawienie.

Warsztaty do spektakli online (webinar)

Warsztaty omawiające spektakl, otwierające różne konteksty, łączące tematy poruszane w spektaklu z doświadczeniami widzów. Zajęcia, których celem jest wypracowanie umiejętności świadomego odbioru spektaklu, przeznaczone są dla grup zorganizowanych (np. dla klasy) oraz dla widzów indywidualnych po zorganizowaniu minimalnej grupy 10 uczestników. Podczas webinaru uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w małych etiudach aktorskich, które pozwolą im lepiej przyswoić tematykę przedstawienia oraz poznają ciekawostki i anegdoty związane z procesem powstawania spektaklu. Przy zakupie dostępu do nagrania spektaklu warsztaty są bezpłatne, zapisy w Biurze Organizacji i Reklamy.

Warsztaty teatralne z aktorami (webinar)

Warsztaty teatralne dla młodzieży poprowadzone przez aktorów teatru. Cykl warsztatów składa się z 4 spotkań, na których uczniowie systematycznie zdobędą umiejętności teatralne, które mogą okazać się przydatne w ich dorosłym życiu. Zajęcia z zakresu podstawowych zadań aktorskich, ćwiczeń dykcyjnych czy analizy tekstu, nie tylko pozwalają na rozwój umiejętności aktorskich, ale także umożliwiają rozwój kompetencji miękkich, niezwykle potrzebnych w dorosłym życiu.

Warsztaty teatralne z pracownikami teatru (webinar)

Warsztaty w formie webinaru poprowadzone przez pracowników teatru. Na co dzień nie są widoczni na scenie, jednak bez nich nie powstałby żaden spektakl. Naszą propozycją jest przedstawienie uczniom tego, jak wygląda praca akustyka, oświetleniowca czy rekwizytora. Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się produkcji teatralnej pod różnymi kątami, w zależności od specjalizacji rozmówcy. Uczniowie podczas spotkania będą mieli możliwość swobodnego zadawania pytań.

Warsztaty z autoprezentacji

W obecnej rzeczywistości każdy z nas musi mierzyć się z nowymi wyzwaniami. To przed kamerą internetową prowadzimy lekcje, wykłady, zebrania czy prezentacje. Zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy poznają podstawowe zasady pracy przed kamerą, otrzymają wskazówki techniczne (jak ustawić światło, jakie wybrać tło) oraz dowiedzą się jakich błędów należy się wystrzegać. Ponadto nauczą się jak rozgrzać aparat mowy i opanować stres przed wystąpieniem. Warsztaty mogą również zainteresować młodzież, która marzy o karierze youtuberów.

 

Materiały do pobrania:

Załączniki do materiałów edukacyjnych do spektaklu jestem lekka jak rzęsa wiatru...

Sponsorzy/patroni