Finał konkursu festiwalu szekspirowskiego w Gdańsku!
poniedziałek, 17 czerwca 2019

WSPANIAŁE wiadomości płyną do nas z Gdańska!  Nasz spektakl "Wieczór Trzech Króli" w reżyserii Łukasza Kosa został zakwalifikowany jako jeden z trzech do finału Konkursu Festiwalu Szekspirowskiego!!!

Mamy szansę zdobyć Złotego Yoricka, czyli prestiżową nagrodę za najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira oraz utworów inspirowanych jego dorobkiem. Konkurs odbywa się nieprzerwanie od 1994 roku! 

Ogromnie się cieszymy, gratulujemy całemu zespołowi aktorskiemu i realizatorom i kibicujemy z całych sił! Mamy nadzieję, że też będziecie trzymać za nas kciuki!

 

Finałowy spektakl będziecie mogli obejrzeć już niedługo w naszej siedzibie - zagramy go na zakończenie sezonu teatralnego od 21 do 23 czerwca. Tego po prostu NIE MOŻNA przegapić!

 

Uzasadnienie ze strony www.festiwalszekspirowski.pl

"Łukasz Kos nic Szekspirowi nie dopisał, ale potraktował w Wieczorze Trzech Króli sceniczną Illyrię jak kraj podmienionych płci, świat, w którym tożsamość płciową sobie wybieramy. A może teatr – miejsce, umowne, w którym każdy może zagrać każdego. Najlepiej jak potrafi, bez pastiszu, drwiny, szyderstwa. […] Aktorzy wiarygodnie grający kobiety i aktorki przemienione w scenicznych mężczyzn odkrywają nowe sensy w dobrze znanych monologach, prawda kobiecego błazna jest bardziej gorzka niż wynikałoby to z tradycji tej roli. Teatr staje się pułapką ukrytych intencji, fałszywych rozpoznań, źle ulokowanych miłości. […] Lubelski Wieczór Trzech Króli jest hymnem pochwalnym dla Szekspira czerpiącego radość z teatru, w którym każdy może być każdym."

 

Galeria
Sponsorzy/patroni