"Psie serce" - premiera online!
poniedziałek, 28 grudnia 2020
Tegoroczny Sylwester będzie się różnił od wszystkich poprzednich. Zwykle tego dnia organizowaliśmy dla naszych widzów przedstawienia, podczas których wspólnie witaliśmy Nowy Rok. Tym razem w związku z okolicznościami zaproponujemy odmienioną formułę, ale wciąż pozostając w bliskim kontakcie z Wami. Na osłodzenie odwołanych planów i w ramach prezentu dla Was od nas organizujemy premierę spektaklu „Psie serce” online, która będzie nieodpłatnie dostępna dla wszystkich widzów!
„Psie serce” Michaiła Bułhakowa w reżyserii Igora Gorzkowskiego zaprezentujemy 31 grudnia o godzinie 19:00 na platformie vimeo. Spektakl dostępny będzie do godziny 01:00. Link do spektaklu poniżej oraz w naszych mediach społecznościowych. 
 
PSIE SERCE - NAGRANIE 
Dostęp do spektaklu będzie całkowicie darmowy, ale jeśli zechcecie dokonać dobrowolnej wpłaty w ramach wsparcia naszej działalności, to jest taka możliwość. Dane do przelewu:
Teatr im. Juliusza Osterwy
ul. Gabriela Narutowicza 17, 20-004 LUBLIN
ING Bank Śląski SA
Nr konta: 38 1050 1953 1000 0090 7770 8015
W tytule: Darowizna na cele statutowe teatru
Za każde wsparcie, czy finansowe, czy mentalne, serdecznie dziękujemy.
 
Dla Teatru Osterwy będzie to wyjątkowe wydarzenie, gdyż po raz pierwszy w jego historii premiera odbędzie się w internecie! Mamy nadzieję, że będziecie wtedy z nami i podzielicie się swoimi wrażeniami na żywo! 
Emisja spektaklu „Psie serce” jest wstępem do regularnych transmisji spektakli naszego Teatru w sieci. Od stycznia uruchomimy kanał teatralny na platformie VOD, gdzie systematycznie będą udostępnianie spektakle, znajdujące się w naszym repertuarze.
 
Opis spektaklu:
W sercu Sowieckiej Rosji profesor Preobrażeński (Włodzimierz Dyła) cieszący się europejską sławą rozwija innowacyjny sposób odmładzania ludzkiego ciała. Medyk przygarnia błąkającego się bezpańskiego psa Szarika (Wojciech Rusin). Jednak nie kieruje się dobrocią serca, a potrzebą rozwoju nauki. Przeszczepia znajdzie ludzkie organy, dzięki czemu zwierzę zmienia się w człowieka, ale tym samym zyskuje najgorsze ludzkie przywary.
„Psie serce” to już kolejna realizacja genialnej twórczości Michaiła Bułhakowa w naszym teatrze. Opowiadanie przez swój kontrowersyjny charakter po raz pierwszy opublikowano dopiero po ponad czterdziestu latach od śmierci autora. Utwór miał znaleźć się w tomie „Diaboliada”, wydanym w 1925 roku, jednak ówczesna cenzura dopatrzyła się krytyki młodego państwa rewolucji proletariackiej.
 
Adaptacja / Reżyseria: Igor Gorzkowski

Scenografia / Reżyseria świateł: Jan Polivka

Kostiumy: Joanna Walisiak

Choreografia: Inga Pilchowska

Muzyka: Zbigniew Kozub
Obsada:
Marta Ledwoń, Jolanta Rychłowska, Jowita Stępniak, Magdalena Zabel, Tomasz Bielawiec, Michał Czyż, Włodzimierz Dyła, Przemysław Gąsiorowicz, Maciej Grubich, Paweł Kos, Krzysztof Olchawa, Wojciech Rusin, Daniel Salman
Galeria
Sponsorzy/patroni