Scena Reduta wciąż w drodze
wtorek, 12 października 2021

Już w tym tygodniu Scena Reduta odwiedzi Kraśnik i Szczebrzeszyn. Nasz zespół zagra tam "Antygonę w Nowym Jorku". 

Po zagraniu spektaklu w Chełmie, gdzie nasz Teatr został bardzo ciepło przyjęty niecierpliwie czekamy na kolejne spotkania z Widzami na scenach Lubelszczyzny. Tym razem zagramy "Antygonę w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego. Jego dzieło wedle Jana Kotta to jedno z trzech najważniejszych sztuk napisanych po polsku w XX wieku. Głowacki opowiada o ludziach, których często widzimy – brudnych, głodnych, obładowanych reklamówkami, w których mieszczą cały swój dobytek. Głowacki zobaczył w nich ludzi, którym wszystko można odebrać, ale nie godność. Sztuka ma charakter ostrej, śmiesznej i uniwersalnej tragifarsy, która dotyczy każdego z nas.

 
Spektakl wyreżyserwoaał Jan Hussakowski a na scenie Jowita Stępniak, Artur Kocięcki, Witold Kopeć i Marek Szkoda.
Spektakl wyreżyserował Jan Hussakowski, a na scenie Jowita Stępniak, Artur Kocięcki, Witold Kopeć i Marek Szkoda.

 

W Kraśniku spotkamy się 15 października o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Promocji. Bilety można kupić bezpośrednio w kasie Centrum Kultury i przez internet TUTAJ

W Szczebrzeszynie gramy dzień później, 16 października o 18.00 w Miejskim Domu Kultury.  Bilety na spektakl w Szczebrzeszynie można kupić w kasie Miejskiego Domu Kultury w niezwykle atrakcyjnej cenie - 10 zł.

 

Do zobaczenia na trasie Sceny Reduta!

Galeria
Sponsorzy/patroni