Paweł Ferens

Paweł Ferens. Lublinian. Wykształcenie zdobywał w krakowskim Lart Studio i w PWST we Wrocławiu na wydziale aktorskim. Współtworzył z Teatrem Współczesnym i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Posiada na swoim koncie wiele kreacji serialowych min.: Na Wspólnej, Plebania, 39 i pół, Glina, Egzamin z życia, Naznaczony, Fala zbrodni, Kryminalni, Prosto w serce, Głęboka Woda, Misja Afganistan, To nie koniec świata, Barwy Szczęścia, Diagnoza, Szadź, Miasto Długów, Gabinet nr 5, Przyjaciółki, Warszawianka, Kowalscy kontra Kowalscy, Kuchnia, Tajemnica zawodowa, Stulecie Winnych, Minuta ciszy i wiele innych.

Debiut fabularny zaliczył u Jacka Lusińskiego w filmie Piksele. Potem pojawił się w głośnych filmach Jana Komasy: Golgota wrocławska i Sala samobójców, Mała Moskwa Waldemara Krzystka, Wymyk Grega Zglińskiego, Sęp Eugeniusza Korina, Underdog25 lat niewinności J. Holoubka, Śubuk, Współpracuje chętnie z młodymi twórcami w ich etiudach filmowych: Czerwona woda Rafała Woźniaka , czy Nocny Portier Pauliny Nurkowskiej.

 
W Teatrze na wielokrotnie na deskach warszawskiego Teatru Druga Strefa i Teatru Warsawy. Współpracuje z Teatrem Ekipa, Teatrem ME/ST, Teatrem INNI,  oraz gra w spektaklu objazdowym "Rubiowe Gody". Wziął udział w projekcie teatralnym "Paszporty życia" w reżyserii M. Pasiecznego i pokazywanym w Londynie w Instytucie Królewskim przy okazji debaty o Aleksandrze Ładosiu. W Teatrze Osterwy w Lublinie zadebiutował w spektaklu: "Psie serce".

 Prywatnie wielbiciel motocykli, sportów walki, rockowych brzmień, dobrego kina i teatru.

Galeria

Role
Aktor jeszcze młody do roli Hamleta
LLOYD DALLAS
Bajkowski
konserwator PF, dr sztuk plastycznych, ekspert ds. technik ściennych; także: Faryzeusz/Lucyfer/Apostoł
Bakłażan/Śledczy
Sponsorzy/patroni